خانه / اخبار نهاد / نشست دبیران هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی دانشگاه های آزاد اسلامی استان مازندران

نشست دبیران هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی دانشگاه های آزاد اسلامی استان مازندران

نهاد رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان مازندران جهت ارتباط هر چه بیشتر با ۱۴ واحد دانشگاهی استان جهت اجراء نشست های هم اندیشی استادان ونخبگان  ، نشستی را با حضور حجت الاسلام  دکتر حسینی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری  و دبیران هم اندیشی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران در تاریخ ۱۵/۸/۹۵ در سالن اجتماعات قلم دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری برگزار نمود .

در این نشست جهت الاسلام حسینی  ضمن خیر مقدم به بیان اهداف این نشست پرداخت و با اشاره به اسناد بالا دستی نظام نظیر سند دانشگاه اسلامی که از مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی است، تصریح کرد: یکی از اهداف اصلی و ماموریتهای ما اسلامی کردن دانشگاهها است .

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه های آزاد استان مازندران در بخش دیگر از سخنان خود با بر شمردن اهم مولفهای سند اسلامی کردن دانشگاهها یکی از مهمترین این مولفها را توجه ویژه به بخش دانشجویی عنوان کرد و افزود: فضای دانشگاهها همان گونه که مقام معظم رهبری فرمودند باید به سمت فضای نشاط ، امید به آینده ،تحرک و تولید علم وآن هلمی که منجر به اقتصاد دانش بنیان و ایجاد سرمایه گردد هدایت شود  و در این بین نخبگان دانشگاهی نقش بسیار مهمی در باز تعریف و تبین این مفاهیم ومبانی دارند .

وی با استناد به سخنان مقام معظم رهبری ، ابراز داشت: محیط دانشگاه‌ها بسیار مهم است. در محیط دانشگاه‌ها، خانم‌های دانشجو و استاد باید بکوشند روحیه و فرهنگ اسلامی را ترویج کنند. اجازه ندهید به کسانی، اگر خدای نکرده در دانشگاه‌های کشور هستند ، که نسبت به حجاب اسلامی یا زنان و دانشجویان دختر مسلمان بی‌احترامی‌ کنند. اجازه ندهید که این ها بتوانند افکار فاسد را منتشر کنند. محیط دانشگاه باید محیط اسلامی باشد؛ محیطی برای رشد انسان طراز اسلام؛ انسانی که الگویش فاطمه‌ی زهرا سلام‌اللَّه‌علیه‌ است و این، برای آینده‌ کشور فوق‌العاده مهم است.”

وی با اشاره به مطالبات مقام معظم رهبری از دانشگاهیان گفت: مهمترین مطالبه مقام معظم رهبری، اسلامی شدن دانشگاه است. از این رو وی به بازخوانی بخشی از سخنان مقام معظم رهبری پرداخت و به موارد ذیل اشاره کرد: “من به طور خلاصه دانشگاه اسلامی را دانشگاهی می‏‌دانم که در آن، علم یک ارزش حقیقی است… شما باید علم را دوست بدارید، ارزش بدانید، آن را برای خدا و با نیّت خالص دنبال کنید… علم را اسلام قداست بخشیده، علم یک امر مقدس است؛ دنبال علم رفتن دارای قدسیت است. این‏طور نیست که علم مثل هر ابزار دیگری، فقط وسیله‏ای برای پول در آوردن باشد حالا پول هم از آن در می‏آید، اما قداست علم باید حفظ شود؛ «العلم نور»؛ نور بودن علم باید مورد نظر باشد و از جمله‏ ای شئون دانشگاه اسلامی، یکی همین است.”

پس از آن دبیران هم اندیشی دانشگاه های آزاد اسلامی به بیان وضعیت فرهنگی دانشگاه خود پرداخته و موضوعاتی را جهت کارگاه ها و نشست های هم اندیشی در شش ماهه دوم سال نود و پنج بیان داشتند.

 

پایان پیام / ۹۵/۰۸/۱۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *