خانه / اخبار نهاد / انسان ۲۵۰ ساله

انسان ۲۵۰ ساله

کتاب انسان ۲۵۰ ساله برگرفته از سخنرانی ها و متون دست نویس مقام معظم رهبری است. عنوان کتاب عیناً برگرفته از کلام ایشان است که به نوبه خود ابتکار عنوانی جالبی است و بیانگر نوع نگاه ایشان به زندگی سیاسی ـ مبارزاتی ائمه علیهم السلام است. علت این نام گذاری بر روی زندگی ائمه، در مقدمه کتاب به تفصیل از بیانات ایشان آورده شده است؛ که توصیه می شود با مطالعه این مقدمه پیش از مطالعه فصل های اصلی کتاب، درک کامل تری نسبت به معنا و مفهوم مترقّیِ انسان ۲۵۰ ساله به دست آورده و از محتوای کتاب بیشتر بهره مند شوید؛ اِن شاءالله
این کتاب شامل هفده فصل است که نحوه چینش عناوین فصل ها، به صورت ترتیبِ تاریخی زندگی ائمه از دوران پیامبر اعظم تا دوره امام جواد، امام هادی و امام عسکری می باشد؛ که بیانات مقام معظم رهبری درباره این سه امام بزرگوار در یک فصل ارائه شده است. در اولین فصل مروری گذرا بر زندگی سیاسی پیامبر اسلام شده؛ که توجه به وقایع این دوران به عنوانِ آینه ای تمام نما از کل زندگی ائمه و میزان و ملاکی برای شناخت حرکت جریان اصیل اسلام طی ۲۵۰ سال، در ابتدا ضروری می نماید. سه فصل از این کتاب، تبیین کننده شرایط اجتماعی و سیاسی جامعه اسلامی به ویژه پس از حادثه عاشورا تا دوره امامت امام صادق است. اطلاع از این شرایط، به درک بهتر حرکت انسان ۲۵۰ ساله در این برهه زمانی حساس کمک فراوانی می کند.
در نهایت به کسانی که علاقه مندند چشمانشان به جلوه های جدیدی از زندگی اهل بیت علیهم السلام روشن شود توصیه میکنیم حتما این کتاب را مطالعه بفرمایند. ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *