خانه / اخبار تصویری / نشست صمیمانه دانشگاهیان با ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان مازندران

نشست صمیمانه دانشگاهیان با ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان مازندران

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان مازندران، مهرداد محمدی دبیر ستاد با حضور در دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران با حجت الاسلام والمسلمین احمد اسلامی مسئول نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد اسلامی مازندران دیدار و گفتگو کرد.
حجت الاسلام والمسلمین اسلامی در ابتدای این نشست فرهنگ و امور تربیتی را برآیندی از نیرو‌های متکثر و متفاوت برشمرد و عنوان داشت: حاکمان جامعه، سیستم‌های آموزشی، خانواده، مسائل اقتصادی، سیاسی، اجتماع همه و همه مواردی هستند که در موضوعات فرهنگی اثرگذار می‌باشند.
وی افزود: اگر بخواهیم در دانشگاه‌ها در حوزه امر به معروف و نهی از منکر و مسائل فرهنگی اقدام اثربخشی انجام دهیم، باید اجزای مختلف دانشگاه اعم از ریاست، مسئول نهاد رهبری، حراست، معاونین فرهنگی، آموزش و … در کنار یکدیگر قرار بگیرند تا یک فرهنگ درست شکل بگیرد و یا یک فرهنگ غلط از بین برود.
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه‌های آزاد و پیام نور مازندران با تاکید بر اینکه می‌بایست در حوزه محتوای فکری و عقیدتی اقداماتی را انجام دهیم، یادآور شد: مسائل عمیق شناختی با یک تذکر ساده قابل حل نیست بلکه نیازمند مباحث علمی است که این مهم از طریق برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها قابل پیگیری است.
حجت الاسلام اسلامی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه تحول خواهی در مسائل مهم فرهنگی و اجتماعی، خاطر نشان ساخت: حیات انقلاب اسلامی به تحول خواهی و تحول سازی است و در این مسیر باید از مسئولان و مدیران جامعه مطالبه گری نمود و روحیه تحول خواهی را با آموزش‌های صحیح و به روز در میان آحاد مردم بویژه نخبگان و دانشگاهیان تقویت نمود.
تحول خواهی در حوزه های فرهنگی باید گفتمان غالب دانشگاه ها شود
در ادامه این نشست مهندس محمدی منشور و مانیفست ستاد امر به معروف و نهی از منکر را منویات مقام معظم رهبری عنوان و تصریح کرد: بر اساس تاکیدات رهبر فرزانه انقلاب، ستاد به دنبال احیا، ترویج و عمومی سازی این فریضتین در سطح جامعه است.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران با تاکید بر اینکه در رویکرد جدید بدنبال تغییر نگاه جامعه نخبگانی و به کمک آن‌ها تغییر نگرش و نگاه مردم به این واجب الهی هستیم، اظهار داشت: برای این مهم باید به سراغ معروف‌ها و منکر‌های بزرگ رفت و از مشغول شدن به مسائل حاشیه‌ای و کم اهمیت که خواست دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی است خودداری نماییم.
این مسئول در پایان با بیان این مطلب که گستره امر به معروف و نهی از منکر بسیار وسیع است و نباید آن را محصور به یک یا چند مسئله جزئی آن هم توسط قشری خاص از جامعه کنیم، عنوان کرد: یکی از انتظارات ما از مجموعه‌های انقلابی در دانشگاه ورود به حوزه‌های تخصص دانشی، گسترش تولید علم و فناوری، پژوهشهای بنیادی و کاربردی مورد نیاز جامعه و صنایع و ارائه خدمات علمی و مشاوره ای در جهت رفع نیازهای علمی-صنعتی جامعه با راه اندازی و توسعه مراکز رشد و پارک های فناوری و ایجاد مراکز ایده پرداز و حمایت از استارت آپ ها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *