خانه / اخبار تصویری / حجت‌الاسلام شریفانی عنوان کرد؛ تأکید بر ارائه ایده‌های مسئله‌محور در راستای حل مسائل فرهنگی

حجت‌الاسلام شریفانی عنوان کرد؛ تأکید بر ارائه ایده‌های مسئله‌محور در راستای حل مسائل فرهنگی

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ارائه ایده‌های نو و مسئله‌محور در راستای حل مسائل فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی برای کمک به جامعه، جایگاه اندیشمندان را مشخص و اهداف این نهاد را تعیین می‌کند.

به گزارش روابط عمومی واحد ساری ،  حجت‌الاسلام محمد شریفانی در نشست هم‌اندیشی استادان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی مازندران که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری برگزار شد، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی سرآمد همه سرمایه‌های کشور است. گلچین کردن استاد موفق در هم‌اندیشی‌ها بر پایه تکیه بر توکل به خداست و این نشان‌دهنده توانمندی دینی استادان و اندیشمندانی است که در عرصه علم و دانش از خود نشان می‌دهند.

وی اضافه کرد: علم، ایمان، تقوا و جهاد چهار فضیلت قرآنی است که خداوند به بشر هدیه داده است. در میان این چهار فضیلت، علم جایگاه برتر و ویژه دارد که جایگاه و ارزش اندیشمندان را معرفی می‌کند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه بررسی مشکلات دانشگاه، حل مسائل کشوری و انس با قرآن سه موضوع مورد بررسی در نشست‌های هم‌اندیشی است، تصریح کرد: ارائه ایده‌های نو و مسئله‌محوری در راستای حل مسائل فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی برای کمک به جامعه با بهره‌گیری از دستورات قرآنی، جایگاه اندیشمندان را مشخص و اهداف این نهاد را تعیین می‌کند.

شریفانی تأکید کرد: تواضع استادان، نوآوری در راستای ادبیات جدید، نظم، پایداری و استقامت، تغییر ذهن دانشجو در کلام و عمل، تکرار کلامی و عملی، اثرگذاری علمی و فرهنگی و آرامش در نفس، ضروری‌ترین نیازها در اجرای اهداف و برنامه‌های استادان و نخبگان در دانشگاه آزاد اسلامی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *