خانه / اسلایدر بالا / پرتاب موفقیت آمیز نخستین ماهواره نظامی ایران

پرتاب موفقیت آمیز نخستین ماهواره نظامی ایران

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از پرتاب موفقیت آمیز و در مدار زمین قرار گرفتن نخستین ماهواره نظامی ایران در صبح امروز خبر داد.

ماهواره “نور” به عنوان نخستین ماهواره نظامی جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (چهارشنبه ۳ اردیبهشت ماه) از ماهواره بر ۳ مرحله‌ای “قاصد” از کویر مرکزی ایران توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با موفقیت پرتاب و در مدار ۴۲۵ کیلومتری زمین قرار گرفت.

تلاش ایران پیش از این در اواخر بهمن ماه ۹۸ در پرتاب ماهواره ظفر ناموفق بود و کشورهای آمریکا و فرانسه این اقدامات ایران را ناقض چارچوب مصوبات شورای امنیت دانسته و آنرا در راستای توسعه برنامه موشکی ایران دانسته بودند.

علیرغم تلاشهای ناموفق قبلی دولت، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سکوت خبری و اولین اقدام خود در عرصه فضایی، به تحولی نوین برای ایران و مقاومت اسلامی دست یافت.

لِتَسْتَوُوا عَلَىٰ ظُهُورِهِ ثُمَّ تَذْکُرُوا نِعْمَهَ رَبِّکُمْ إِذَا اسْتَوَیْتُمْ عَلَیْهِ وَتَقُولُوا سُبْحَانَ الَّذِی سَخَّرَ لَنَا هَٰذَا وَمَا کُنَّا لَهُ مُقْرِنِینَ

تا چون با کمال تسلط بر پشت آنها نشستید متذکر نعمت خدایتان شوید و گویید: پاک و منزّه خدایی که این (انواع کشتی و چهار پایان قوی) را مسخر ما گردانید و گرنه ما هرگز قادر بر آن نبودیم. (سوره زخرف، آیه ۱۳)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *