خانه / اخبار تصویری / مراسم پرفیض زیارت عاشورا

مراسم پرفیض زیارت عاشورا

مراسم پرفیض زیارت عاشورا ، از ساعت ۷:۱۰  روز چهارشنبه  اول آبان  ۹۸ در مسجد حضرت رسول (ص) دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری  به میزبانی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری برگزار شد.

حجت الاسلام دکتر حسینی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان  بعد از قرائت پرفیض زیارت عاشورا مباحثی در خصوص فضیلت زیارت عاشورا و رحلت حضرت رسول وشهادت امام حسن مجتبی (ع) بیان کردند .

ایشان گفتند زیارت عاشورا ، یکی از دعاهایی است که امامان معصوم (ع) و بزرگان دین بر مداومت خواندن آن تاکید کرده‌اند و بیان شده که تأثیرات سازنده و بی‌نظیری بر افراد دارد . امام محمد باقر(ع) به فردی به نام علقمه که درباره چگونگی زیارت امام حسین (ع) از راه دور  سوال پرسیده بود، فرمودند: پس از آنکه به آن حضرت با سلامی اشاره کردی، دو رکعت نماز بخوان و سپس زیارت عاشورا را بخوان، هنگامی که این زیارت را خواندی در حقیقت او را به چیزی خواندی که هر کس از ملائکه که بخواهند او را زیارت کنند، به آن می‌خوانند و خداوند برای تو هزار هزار حسنه می‌نویسد و از تو هزار هزار سیئه دور می‌نماید و تو را هزار هزار مرتبه بالا می‌برد. همانند کسانی هستی که در رکاب آن حضرت به شهادت رسیدند. حتی در درجات آنها هم شریک می‌شوی.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان مازندران اشاره داشتند که در کتاب مفاتیح الجنان ، قبل از زیارت جامعه کبیره و بعد از دعای علقمه، سفارش امام زمان (عج) به سید رشتی این‌گونه بیان شده است: «شما چرا زیارت عاشورا را نمی‌خوانید؟ عاشورا، عاشورا، عاشورا«

دکتر حسینی افزود : شیخ مفید در ارشاد اشاره داردکه وقتی پیامبر ( ص) از نزدیکی مرگش، که قبلا آن را برای امت خود بیان کرده بود مطمئن شد، پیوسته در میان مسلمانان به سخنرانی می ایستاد و آنها را از فتنه و اختلاف پس از رفتنش برحذر می داشت و همواره به آنها تأکید می کرد که به سنتهای وی تمسک کنند و بر آنها با یکدیگر وحدت داشته باشند. مسلمانان را تشویق می کرد که به عترتش اقتدا کنند و آنها را اطاعت و یاری و پاسبانی نمایند و در امور دینی بدیشان چنگ آویزند و از اختلاف و ارتداد پرهیزشان می داد.

مراسم با پذیرایی صبحانه به پایان یافت .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *