خانه / اخبار تصویری / بازخوانی نظریه ولایت‌فقیه و کارکردهای آن

بازخوانی نظریه ولایت‌فقیه و کارکردهای آن

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛ جلسه هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران برگزار شد.

حجت‌الاسلام سیدحسین حسینی‌کارنامی مسئول  دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران در کارگاه آموزشی ویژه استادان دانشگاه با موضوع« بازخوانی نظریه ولایت‌فقیه و کارکردهای آن » با بیان اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب اظهار کرد: سنگ بنای نظام جمهوری بر پایه ولایت‌فقیه بوده و در اعتقاد دینی ما و هر فرد مسلمان و انقلابی لازم است اصول اساسی دین را خوب بشناسد و بر مدار آن حرکت کند. حسینی‌کارنامی درباره تفاوت مفهوم ولایت با بیان اینکه ما قائل به ولایت‌فقیه هستیم نه وکالت در نظریه ولایت‌فقیه، درباره گسترده اختیارات، مفهوم‌شناسی، دلایل ثبات ولایت مطلقه فقیه، پیشینه و مراحل هفتگانه نظریه ولایت‌فقیه، شبهات و ولایت‌محوری در جامعه اسلامی مباحثی را مطرح کرد.

رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی مازندران با بیان اجتهاد مطلق، شجاعت، تقوا، مدیریت و عدالت حضرت امام(ره) گفت: امروز هم مقام معظم رهبری با اجتهاد مطلق، شجاعت، مدیریت، عدالت و تقوای الهی مسئولیت ولایت‌ فقیه را بر عهده دارد.

وی با بیان اهمیت و زمان آغاز ولایت‌فقیه افزود: بحث ولایت‌فقیه و حکومت و رهبری در تاریخ تشیع از زمان غیبت کبری آغاز شد و سیر تکاملی و تدریجی را طی کرد و در دوره معاصر توسط امام خمینی(ره) به شکل حکومت جمهوری اسلامی با محور ولایت مطلقه فقیه تبلور عینی پیدا کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *