سرخط خبرها
خانه / اخبار تصویری / کارگاه ویژه ائمه جماعات دانشگاه های آزاد اسلامی مازندران

کارگاه ویژه ائمه جماعات دانشگاه های آزاد اسلامی مازندران

کارگاه ویژه ائمه جماعات دانشگاه های آزاد اسلامی مازندران به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان مازندران روز دوشنبه ۲۵ شهریور  به میزبانی واحد آیت الله آملی در سالن کنفرانس این واحد برگزار شد. در این نشست حجت الاسلام دکتر حسینی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی مازندران با بیان خیر مقدم و تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) ، در خصوص اهمیت و جایگاه مهم  ائمه جماعات در دانشگاه به ایراد سخن پرداختند . ایشان در ادامه عنوان « مقتل شناسی» را  به صورت کارگاه ویژه ائمه جماعات تدریس نمودند که  مورد استقبال ائمه محترم جماعات قرار گرفت. دکتر حسینی  در بخشی از سخنان خود اشاره داشتند که  علمای شیعه حساسیت خاصی به نقل از حوادث تاریخی مقاتل ائمه معصومین علیهم السلام خصوصا حضرت امام حسین (ع) داشتند و به گویندگان و خوانندگان مقاتل به بیان درست مستند و متناسب با شان و مقام معصومین علیهم السلام سفارش می نمودند. ایشان همچنین  در این کارگاه به بیان معرفی مقتل های معتبر ، ضعیف و نامعتبر ،  بر استفاده از از مقتل های معروف و معتبر تاکید نمودند.

سپس دکتر منصوریان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مازندران پیرامون نقش و جایگاه روحانیون در محیط دانشگاهی مطالبی را بیان داشتند. ایشان در ادامه افزودند: حضور روحانیون در محیط دانشگاه و بیان معارف دینی و پاسخ به سوالات و شبهات دانشگاهیان اثر وضعی مطلوبی را بدنبال دارد. منصوریان در ادامه به سوالات حاضرین پاسخ دادند.

کارگاه در بعد از ظهر با عنوان « مهارت های تبلیغی» و ارائه راهکارها و آسیب های پیش رو توسط حجت الاسلام غفاری «معاون نهاد» تدریس  گردید. ایشان با بیان سی اصل از اصول مهارت تبلیغی ، به بیان راهکارها و آسیب های مهارت های تبلیغ پرداختند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *