خانه / اخبار تصویری / نشست کارگروه آراستگی و شئون فرهنگی و رفتاری دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران

نشست کارگروه آراستگی و شئون فرهنگی و رفتاری دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از واحد جویبار، حجت‌الاسلام سیدحسین حسینی‌کارنامی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران  در جلسه شورای فرهنگی و کارگروه آراستگی و شئون فرهنگی و رفتاری دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران با بیان اهمیت شناخت تخصصی اعتقادی و رفتاری دانشجویان در گام نخست تصریح کرد: گروه معارف اسلامی واحدها در قالب یک طرح پژوهشی می‌توانند با توزیع پرسش‌نامه‌ها بین دانشجویان و جمع‌آوری اطلاعات از وضعیت اعتقادی و رفتاری آنها تحقیق کرده و نتایج آن را به‌صورت کاربردی در اختیار تصمیم سازهای فرهنگی واحدها قرار دهند.

دکتر داریوش حمیدی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جویبار در این نشست بیان داشت : تصمیمات اتخاذشده در شورای فرهنگی با توجه به ماهیت حقوقی اعضا باید به‌صورت کارشناسی شده و از کیفیت مناسبی برخوردار باشد. علاوه بر این مصوبات بعد از اجرایی‌شدن با کنترل و نظارت مورد ارزیابی قرار گیرد تا از نتایج حاصل بالاترین بهره‌وری در مراحل بعدی کسب شود.

وی وجود سند راهبردی فرهنگی دانشجویی برگرفته از اسناد بالادستی را به‌عنوان نقشه راه فرهنگی مثبت ارزیابی کرده و گفت: با اولویت قراردادن برنامه‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها می‌توان فضای عمومی حاکم بر دانشگاه‌ها را چه به لحاظ فرم و چه به لحاظ محتوا رنگ و لعاب اسلامی بخشید.

معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران هم با بیان جایگاه والا شورای فرهنگی گفت: اگر اعضای این شورا به‌عنوان یک کارشناس فرهنگی و مسلط به آیین‌نامه‌ها مربوط در جلسات حضور پیدا کنند، بسیار حضورشان مؤثرتر خواهد بود.حجت‌الاسلام غفاری افزود: مسئولان اجرایی واحدها باید دستورالعمل آراستگی را به‌صورت عملیاتی رصد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *