خانه / اخبار تصویری / اردوی علمی آموزشی اساتید و بازدید از بندر امیرآباد،شرکت صدرا و نیروگاه برق شهید سلیمی

اردوی علمی آموزشی اساتید و بازدید از بندر امیرآباد،شرکت صدرا و نیروگاه برق شهید سلیمی

به مناسبت چهلمین جشن انقلاب اسلامی و  آشنایی اساتید با دستاوردهای انقلاب ، با حضور حجت الاسلام دکتر حسینی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی مازندران ، دکتر صالحی رییس دبیرخانه هیات امنا دانشگاه آزاد اسلامی استان و جمعی از اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی مازندران روز یکشنبه ۷ بهمن از فعالیت های مجتمع دریای خزر ، نیروگاه شهید سلیمی نکا و بندر امیر آباد بازدید بعمل آمد.

در این بازدید از همکاری های فیمابین دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران  با مجتمع دریای خزر (شرکت صدرا) بحث و تبادل نظرهای زیادی صورت پذیرفت و مقرر گردید جهت استفاده از توانمدیهای علمی،پژوهشی و اجرایی دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران اقدامات لازم بعمل آید.

۱- منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد ، در شرق استان مازندران و فاصله ۵۱ کیلومتری مرکز استان قراردارد . این منطقه با دارا بودن اراضی پشتیبانی وسیع برخورداری از زیر ساخت حمل و نقل مدرن چند وجهی ، اسکله رو – روریلی و کامیون جهت ترانزیت و حمل یکسره کالا و همچنین دسترسی آسان به بازار مصرف کشورهای CIS با جمعیت بالغ بر ۳۰۰ میلیون نفر توانسته نقش مهمی را در ابعاد ملی و منطقه ای ایفا نماید. از ویژگیهای بندر امیرآباد می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

-بزرگترین بندرنسل سوم حاشیه دریای خزر
– تنها بندر شمالی متصل به شبکه ریلی کشور
– برخورداری از اسکله منحصر بفرد رو – رو ریلی
– بهره مندی از ۱۵ پست اسکله با ظرفیت ۷,۵میلیون تن
– ۱۰۶۰ هکتار اراضی پشتیبانی جهت سرمایه گذاری در زمینه های مختلف
– برخورداری از تجهیزات مدرن دریایی و بندری
– پایلوت غلات شمال کشور
– حلقه اصلی اتصال کریدور ترانزیت بین المللی شمال ، جنوب ( INSTC)

۲- نیروگاه ‌برق شهید سلیمی ‌نکا

نیروگاه ‌شهید سلیمی ‌نکا، یکی‌ از مهمترین‌ سرمایه‌های‌ ملی‌ و از بزرگترین‌ نیروگاه­های‌ کشور است . این نیروگاه متشکل‌ از دو بخش‌ مستقل‌ بخاری‌ و سیکل‌ترکیبی بوده که در ساحل‌ دریای‌خزر و در ۲۵ کیلومتری‌ شمال‌ شهرستان ‌نکا قرار دارد. قدرت‌ نامی‌ این‌ نیروگاه‌ ۲۲۱۴ مگاوات‌ می­ باشد که‌ از چهار واحد بخاری هریک با قدرت نامی ۴۴۰ مگاوات، یک بلوک سیکل­ترکیبی شامل دو واحد گازی هریک با قدرت نامی ۱۳۷/۶ مگاوات و یک واحد بخاری با قدرت نامی ۱۶۰ مگاوات و همچنین دو واحد توربین انبساطی با قدرت نامی هرکدام ۹/۴ مگاوات تشکیل شده است.

۳- مجتمع دریای خزر (شرکت صدرا) 

این مجتمع در زمینه ساخت کشتی، سازه ها و تاسیسات نفت و گاز دریایی با کارگاه های مجهز و به کارگیری نیروهای متخصص و با تجربه فعالیت خود را در سال ۱۳۷۰ با ساخت سکوی حفاری “ایران خزر” شروع کرد.شرکت صدرا با تلاش مستمر در جهت ارتقای سطح تکنولوژی با رعایت استانداردهای بین المللی،  در سال ۱۳۷۶ موفق به اخذ گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ در زمینه های طراحی، ساخت و نصب تاسیسات فرا ساحلی  نفت و گاز، کشتی سازی، ساخت پایانه های نفتی، بندرگاه ها، حفاظت ساحلی و پل گردیده، و متعاقب آن گواهینامه های بین المللی   ISO 9001 : 2008 ،   ISO 14001: 2004 و  OHSAS 18001 : 2007 را اخذ نموده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *