خانه / اخبار تصویری / نشست سبک زندگی در سیره نبوی (ص)

نشست سبک زندگی در سیره نبوی (ص)

نشست سبک زندگی در سیره نبوی (ص) همراه با عطر افشانی گلزار شهدای گمنام واحد نکا در هفته بسیج و میلاد پیامبر اعظم (ص ) و امام جعفر صادق (ع ) با حضور دکتر باقری ریاست واحد نکا، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسینی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی مازندران و جمع کثیری از اساتید،کارکنان و دانشجویان این واحد برگزار شد.  حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسینی، در این نشست از ابعاد و زوایای مختلف سیره نبوی (ص) مباحثی را ارائه نمودندو گفتند: از جمله رازهای موفقیت سبک زندگی در سیره نبوی (ص) داشتن حسن خلق عظیم ، سعه صدر، هدایت و دلسوزی خلق، تدبیر امور و … بوده است.

ایشان در خصوص ویژگی های شخصیتی  پیامبر اعظم (ص ) به مواردی همچون ؛خود سازی و طهارت قلب، خلوص نیت‏، پرهیز از پلیدی ها،عبادت خالص و تهجد و نافله در شب،ذکر مدام،دعا و انقطاع الی الله،توکل،خوف از قیامت و عذاب اشاره داشتند.

حجت الاسلام حسینی همچنین از شیوه های دعوت در سیره نبوی (ص) مباحث ؛ دعوت به الله از روی بصیرت،استقامت و شکیبایی در هدف صبر؛ تحمل سرزنش و استهزاء مردم،دلسوزی و مهربانی به مردم، خلق عظیم،حق شناسی در برابر مردم ، تعلیم و تزکیه و هدایت مردم به سوی نور، همراهی با مستضعفان ، فعالیت مدام ، قاطعیت در گفتار ، شدت در برابر کفار و رحمت در برابر مسلمان را بیان داشتند.

دکتر حسینی در ادامه گفت : وظایف امت در برابر پیامبر (ص) شناخت و بیعت به پیامبر (ص)، احترام و پرهیز از ایذاء به پیامبر (ص)، ایمان و اطاعت از پیامبر (ص) و حمایت از پیامبر (ص) بوده است.

و اما امروز رسالت و ظیفه ما ادامه دادن راه ، سنت و سیره پیامبر اعظم (ص ) می باشد که در کسوت و منصب ولایت فقیه جلوه کرده و باید آن را ادامه دهیم و یاری رسانیم. و به فرموده امام خمینی (ره) پشتیبان ولایت فقیه باشیم تا آسیبی به مملکت و نظام ما نرسد. اگر امروز پیامبر اعظم (ص ) می بود راه و رسم او کمک به مظلومان ، مقابله با ستمگران و احیا دین خدا بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *