خانه / اخبار تصویری / جلسه توجیهی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه آزاد اسلامی جویبار

جلسه توجیهی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه آزاد اسلامی جویبار

جلسه توجیهی دانشجویان جدید الورود دانشگاه آزاد اسلامی واحد جویبار  با حضور حجت السلام دکتر حسینی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه  آزاد اسلامی مازندران ، دکتر داریوش حمیدی، رئیس واحد جویبار و حجت الاسلام غفاری، معاون نهاد  در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد جویبار برگزار گردید.
دکتر حمیدی رسالت دانشگاه را تربیت نیروی خلاق و کارآفرین دانست و گفت: در دانشگاهی که پسوند اسلامی دارد، آموزش و پژوهش بدون توجه به اولویت های فرهنگ اسلامی هدف ما نیست و ما باید با تربیت متخصصین متعهد و تولید علم در یک محیط کارآمد و اثربخش خدمت رفع نیازهای جامعه اسلامی باشیم.

سپس دکتر حسینی در خصوص اهمیت علم و دانش نکاتی را بیان کرد و از دانشجویان خواست با افزایش دانش و تلاش و کار جهادی خود در کنار تزکیه و ایمان به درجات بالا دست یابند. 
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه  آزاد اسلامی مازندران گفتند: اسلام توجه خاصی به دانش دارد البته دانشی که هم به حال شخص و هم برای جامعه مفید باشد . دانشجو باید با این انگیزه به دنبال دانش باشد و قطعا در این مسیر نیازمند به تلاش ، برنامه ریزی، توکل به خدا و مددهای الهی می باشد.

ایشان افزودند: فرصت پیش روی خود را غنیمت بدانید و از لحظه لحظه آن استفاده کنید. در آبادانی فردای میهن اسلامی سهیم باشید. اساتید در دانشگاه‌ها همانند مشاوران برای دانشجویان باید از این ظرفیت‌ها استفاده‌ای بهینه کنند. حسینی خاطر نشان کرد که دوران دانشجویی فرصتی بزرگ برای بالندگی است .شروع فصل جدیدی از زندگی است. دانشگاه  مکانی است برای جویندگانی که در اندیشه ارتقای توان علمی خود هستند. دانشگاه جایگاه های جدیدی را برای دانش‌اندوزی و مهارت‌آموزی فراهم می کند.دانشگاه مکانی است که در این مقطع از زندگی می‌تواند آینده شما را رقم بزند . محیط دانشگاه مانند مسجد مقدس است .

حضرت علی (ع) می فرماید: به امور سودمند بپردازید تا از امور بیهوده دور بمانید.

برای رسیدن به این اهداف، سرگرمی ها را کنار بگذارید شبانه روز تلاش کنید .دکتر حسینی به دانشجویان توصیه نمود با دقت و حساسیت در فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی  وارد شوید مراقب باشید عمر خود را هدر ندهید . برای اینکه صحنه زندگیتان را عوض کنید مستلزم تغییر رفتار است تا آینده را خودتان رسم کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *