خانه / اخبار تصویری / کارگاه یکروزه دانش خانواده ویژه استادان معارف اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران

کارگاه یکروزه دانش خانواده ویژه استادان معارف اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران

با برنامه ریزی دفتر نهاد و همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل، کارگاه یکروزه دانش خانواده ویژه استادان معارف اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران روز یکشنبه ۲۰ آبان ۹۷ در واحد بابل با تدریس حجت الاسلام دکتر حسینی و حجت الاسلام دکتر ابراهیمیان برگزار گردید.

کارگاه با خیر مقدم آقای دکتر فلاح رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل آغاز گردید و پس از آن حجت الاسلام دکتر حسینی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی مازندران؛ مباحثی را در خصوص اهمیت درس دانش خانواده بیان داشتند. ایشان درباره هویت خانواده، ماهیت خانواده و تاثیرات مهم این درس مطالبی را عنوان کردند و گفتند: در  تحقیقی که در دانشگاه علوم پزشکی مازندران انجام شد رضایت مندی از اساتید دروس معارف ۷۰ درصد، رضایتمندی از فضای آموزشی ۶۰ درصد، از متون درسی ۵۴ درصد، و … ، در مجموع رضایت مندی کلی در دروس معارف اسلامی وجود دارد، و این رضایت مندی در دانشگاه های مختلف بیان گر این مسئله است که اساتید گروه های معارف اسلامی نسبت به گروه های دیگر آموزشی از رضایتمندی مناسبی برخوردارند.

در ادامه حجت الاسلام دکتر ابراهیمیان ، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قایم شهر در خصوص شادی و اهمیت آن در اسلام مباحث خود را آغاز نمود و گفتند رسالت ما اساتید برای دانشجویان این است که حقیقت دین را برای دانشجویان تبیین کنیم و آن را منشا آرامش آنها معرفی کنیم. ابراهیمیان با بیان نعمت های بزرگ خداوند از جمله نعمت هستی، نعمت انسان بودن ، نعمت …. انسان را مسئول عبادت خداوند دانست. وَمَا خَلَقْتُ الْجِنَّ وَالْإِنسَ إِلَّا لِیَعْبُدُونِ. دیگر اینکه انسان در برابر مردم هم مسئول است . مسئولیت در برابر امام و اطاعت پذیری، مسئولیت دیگر ما انسان ها است. مسئولیت در قبال خود و خانواده ، و اما مسئولیت آخر در برابر جهان است که ما در برابر جهان هم مسئولیم!

کارگاه با نقد و بررسی کتاب دانش خانواده نوشته خانم دکتر آیت اللهی و نیز شیوه های تدریس این درس  ادامه یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *