خانه / اخبار تصویری / مراسم اربعین حسینی در دانشگاه آزاد اسلامی ساری

مراسم اربعین حسینی در دانشگاه آزاد اسلامی ساری

مراسم اربعین حسینی در مسجد ولی عصر(عج)دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری برگزارشد.
این مراسم  با حضور حجت الاسلام دکتر حسینی« مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی مازندران»،  استادان،دانشجویان وجمعی از کارکنان واحد ساری ، بعداز نمازظهروعصردرمسجد ولی عصر(عج) واحد ساری برگزارشد.

به همین مناسبت سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران و واحد ساری ضمن تسلیت اربعین حسینی، اربعین را یک ذخیره پایان ناپذیر از شور ناب و پاک شیعه در تاریخ اسلام دانستند.

دکتر منصوریان فرهنگ ولایت‌پذیری را مهم ترین و دشوارترین امتحان عنوان نمود و بیان داشت: قیام امام حسین درکربلا با اسرار درونی انسان‌ها سر و کار دارد، و راه‌پیمایی عظیم و ده‌ها میلیونی اربعین که این روزها شاهد آن هستیم قدرت و عظمت اربعین در نجات انسان‌ها را  نشان می دهد،
در این مراسم حجت الاسلام باقریان  امام جماعت دانشگاه به ایراد سخن پرداخت وگفت: اربعین حسینی عصاره و چکیده نهضت امام حسین(ع) است ، وی افزود: مسیر ۴۰ روز از کربلا تا شام و از شام به مدینه سخت ترین دوره مصائب اهل بیت(ع) بود، چرا که به فرموده امام سجاد(ع) اهل بیت(ع) سخت ترین دوران را در این مسیر گذراندند.
حجت الاسلام خشنود مدیرفرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری در این مراسم گفت: اربعین حسینی در واقع نقطه اوج معارف واقعه کربلا بوده و مناسک حسینی از این روز شکل گرفت .
در پایان شرکت کنندگان همنوا با نوحه سرای اهل بیت (ع) در سوگ اربعین حسینی به سینه زنی پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *