خانه / اخبار نهاد / سی وچهارمین جلسه شورای دانشگاههای آزاد اسلامی مازندران

سی وچهارمین جلسه شورای دانشگاههای آزاد اسلامی مازندران

سی و چهارمین  جلسه شورای دانشگاههای آزاد اسلامی مازندران به ریاست دکتر طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی و با حضور دکتر منصوریان«سرپرست دانشگاه آزاد واحد ساری و دانشگاه آزاد اسلامی مازندران  ،حجت الاسلام دکتر حسینی مسئول نهاد رهبری دانشگاه آزاد اسلامی مازندران و روسای واحدهای استان مازندران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری برگزار شد .

دکتر طهرانچی در جلسه شورای دانشگاه استان مازندران اظهار داشتند دانشگاه آزاد اسلامی باید بسترساز اشتغال دانش بنیان شود. ما به دنبال تحول و کارآمدسازی دانشگاه هستیم.

دکتر طهرانچی در این نشست با اشاره به طرح تعاون استانی، گفت: واحدهای استان با اجرای این طرح دیگر مشکل کمبود اعضای هیأت علمی نخواهند داشت و اعضای هیأت علمی و کارمندان مربوط به استان بوده و واحد دانشگاهی که در آن فعالیت دارند، به عنوان محل خدمت آنان خواهد بود و با اجرای این طرح هیچ واحدی اجازه ندارد در صورت وجود استاد در استان، مدرس معادل به صورت حق التدریس جذب کند.

وی با انتقاد از این تصور که واحدها فقط از طریق دانشجو می توانند درآمدزایی کنند، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران ۱۵۰۰ عضو هیأت علمی، بیش از دو میلیون و ۵۷۰ هزار مترمربع زمین و حدود ۳۰۰ هزار مترمربع فضای احداث شده در اختیار دارد که باید از آن حداکثر بهره را برد.

عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ظرفیت های بالقوه استان مازندران خاطر نشان کرد: این استان از چهار نعمت دریا، جنگل، کشاورزی و مناظر دیدنی که باعث جذب توریست می شود، برخوردار است، چرا با وجود چنین ظرفیت های بالقوه ای جوانان مازندرانی باید بیکار باشند؟ و چرا تربیت ما در دانشگاه تربیتی است که نمی تواند از این چهار نعمت الهی اشتغال زایی کند؟

لازم بذکر است سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی دکتر طهرانچی وحجت الاسلام دکتر حسینی و دکتر منصوریان با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه استان مازندران ضمن دیدار از ایشان از نظریات و راهنمائی های ایشان بهره lمند شده اند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *