خانه / اخبار تصویری / کارگاه دانش افزایی نقش عرفان اسلامی در سبک زندگی

کارگاه دانش افزایی نقش عرفان اسلامی در سبک زندگی

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران ، یکدوره کارگاه دانش افزایی ویژه استادان دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران با تدریس استاد دکتر اسماعیل منصوری لاریجانی در خصوص  نقش عرفان اسلامی در سبک زندگی، روز دوشنبه مورخ ۱۱/۴/۹۷ در سالن کنفرانس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری برگزار گردید.

در این دوره حدود ۱۰۰ نفر از اساتید هیئت علمی گروه معارف اسلامی، دبیران هم اندیشی ، مدیران گروه معارف اسلامی ، مسئولان بسیج اساتید واحد های استان حضور داشتند.

همچنین برخی از مسئولان دانشگاه از جمله آقای دکتر صالحی(رئیس دبیرخانه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی مازندران) حجت الاسلام دکتر حسینی (مسئول نهاد دانشگاه آزاد اسلامی مازندران) ، حجت الاسلام لائینی (عضو هیات امنا دانشگاه آزاد اسلامی مازندران) ، دکتر بلباسی (مسئول بسیج اساتید استان مازندران) ،دکتر ابراهیمیان(ریاست واحد قائم شهر)، دکتر نعمت زاده (عضو شورای بسیج اساتید استان)و دکتر محمودی (دبیر هم اندیشی استان) نیز حضور داشتند.

مدرس کارگاه دکتر اسماعیل منصوری لاریجانی در خصوص  نقش عرفان اسلامی در سبک زندگی به ارائه مباحث خود پرداختند. ایشان در بخشی از سخنان خود عرفان را به دو معنای عام و خاص تقسیم بندی نموده و معنای خاص آن را ویژه عارفان الهی و سیر و سلوک مختص به آنان دانستند و گفتند عرفان عام مربوط به همه انسانها است به این معنا که برای چه آفریده شده اند؟ به کجا می روند؟ هدف خلقت انسان و معنای زندگی چیست؟ و دانستن چنین چیزی برای همه انسانها یک ضرورت است.

دکتر لاریجانی در ادامه به کاربرد عرفان و معنویت در زندگی فردی و اجتماعی اشاره نموده و بیان داشتند تمام برنامه هایی که در دین بیان شد، چه در امور فردی و چه در امور اجتماعی، شیوه های کاربردی و علمی هستند که دین به عنوان برنامه زندگی برای بشریت به ارمغان آورده است. ایشان در ادامه مباحث ، معیارها و مولفه های کاربردی عرفان در سبک زندگی را تشریح نمودند.

پرسش و پاسخ های متعدد و متنوعی نیز در این کارگاه در خصوص موضوع عرفان اسلامی در سبک زندگی بیان گردید که باعث بهره مندی بیشتر در برنامه دانش افزایی گردید.

لازم به ذکر است در آغاز این برنامه آقای دکتر صالحی(رئیس دبیرخانه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی مازندران) و حجت الاسلام دکتر حسینی (مسئول نهاد دانشگاه آزاد اسلامی مازندران) با بیان خیر مقدم ، اهمیت و ضرورت برگزاری این کارگاه ها را یادآور شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *