خانه / اخبار تصویری / دوازدهمین جشنواره استانی نماز به میزبانی واحد ساری

دوازدهمین جشنواره استانی نماز به میزبانی واحد ساری

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران، دوازدهمین جشنواره استانی نماز با نمایش آثار استادان، کارکنان و دانشجویان واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران به میزبانی واحد ساری در تاریخ ۸ و ۹ اسفند ماه ۹۶ برگزار گردید و از صاحبان آثار برتر تجلیل شد.

مراسم اختتامیه این جشنواره همراه با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسینی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی مازندران؛ و با حضور دکتر نیاز آذری ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛ اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی مازندران ، عصر روز چهار شنبه  ۹ اسفند ماه در  واحد ساری برگزار شد.

حجت الاسلام سیدحسین حسینی در مراسم اختتامیه دوازدهمین جشنواره استانی نماز  در بیان اهمیت نماز اظهار کرد: «حدود ۹۰ بار مستقیماً واژه «صلاه» و مشتقاتش و حدود ۹۰۰ بار کلمات و واژه‌هایی که مرتبط با نماز است مانند: رکوع، سجده، وضو، مسجد، ذکر، عبادت در قرآن کریم ذکر شده است و از ۵۹ هزار روایت مربوط به ۵۲ باب فقهی که در وسائل الشیعه و مستدرک الوسائل آمده تعداد ۱۹ هزار آن مربوط به نماز است.»

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران با بیان آثار فردی و اجتماعی نماز افزود: « نماز دعوت به پاکسازی زندگی و اصلاح آن دارد.شرایط صحت نماز … مکان، لباس، فرش، آب وضو و غسل باید از هرگونه غصب و تجاوز و تعدی به حقوق دیگران و افراد جامعه پاک باشد. اگر کسی آلوده به تجاوز, ظلم , ریا, غصب , کم فروشی , رشوه خواری و کسب اموال حرام باشد, چگونه می تواندمقدمات و شرایط صحت نماز را فراهم سازد ؟ بنابراین نماز عامل ترک بسیاری از گناهان و اصلاح فرد و جامعه است. »

دکتر حسینی در بیان آثار ظاهری و مادی نماز تصریح کرد: « انبیاء(ع) و اولیای الهی در رفع هر مشکلی و دفع هر شرّی و دور ماندن از هر دشمنی از نماز  استمداد می نمودند.  نماز موجب افزایش رزق و روزی و باعث برکت و رحمت الهی است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *