خانه / اخبار تصویری / برگزاری مراسمی به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س) در واحد ساری

برگزاری مراسمی به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س) در واحد ساری

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛ روز دوشنبه مورخ ۱۳۹۶/۱۱/۱۱ به مناسبت ایام فاطمیه (س)، مراسمی با همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران، در مسجد حضرت ولیعصر (عج) واحد ساری همراه با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین غفاری معاونت دفتر نهاد نمایندگی؛ و با حضور جمعی از اساتید و کارکنان برگزار شد.

حجت الاسلام غفاری ضمن بیان تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه ، به شرح شهادت حضرت زهرا به روایت ۷۵ روز اول فاطمیه پرداخته و بیان کردند :

۱- تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا که سخن گفتن از او مشکل است و باید فضایل او را از زبان خداوند و معصومین شنید که میفرمایند:

باطن سوره قدر است،مصداق آیه مباهله است،حقیقت آیه تطهیر است،حقیقت سوره کوثر است،حقیقت سوره نور است،مصداق بارز مزد رسالت است.

بدون شک در نزد پروردگار جایگاه ویژه دارد.

۲-در طول تاریخ زن های قدیسه زیادی آمدند که بارزترین آنها حضرت مریم، آسیه، خدیجه و فاطمه است و حدیث نبوی از شیعه و سنی که ایشان سیده النساء العالمین استو تنها بانویی که هم خودش، پدرش ، همسرش و فرزندانش معصوم بوده اند و شهید.

۳- یک زن بود آنگونه که اسلام می داشت، مادری نمونه ، همسری نمونه ، دختری نمونه و زنی نمونه در جامعه و برترین الگو برای هر زن و مردی می باشد همانگونه که امام زمان (عج) می فرمایند : الگوی من مادرم حضرت فاطمه زهراست.

جامعه امروز شدیدا به سبک زندگی فاطمی نیازمند است خصوصا با همه آسیب هایی که در خانواده امروزی مشاهده می شود، مانند صداقت ، احترام متقابل و …

۴- امام خمینی (ره) فرمودند : مهمترین فضیلت حضرت زهرا در میان فضایل بی شمار ایشان اینست که جبرییل بر او نازل میگشت.

در پایان مراسم با صلوات بر محمد و آل محمد و پذیرایی از جمع حاظر پایان یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *