خانه / اخبار واحد ها / کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر و آسیب های اجتماعی واحد بهشهر

کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر و آسیب های اجتماعی واحد بهشهر

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛ کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر و آسیب های اجتماعی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهشهر در محل سالن دفاع برگزار گردید.

 در این کارگاه کارکنان و دانشجویان، ضمن آشنایی با علتهای روی آوردن افراد به مواد مخدر، روشهای مختلف تشخیص اعتیاد و نحوه استفاده از این روشها برای شناسایی افراد معتاد آموزش داده شد.

در این کارگاه آموزشی خانم دکتر طاهره محمودیان، عضو هیات علمی گروه روانشناسی مدرس این کارگاه به بیان انگیزه های مختلف شیوع اعتیاد در جامعه پرداخت و افزود فرآیند خودشناسی صحیح در جامعه با شناخت توانایی ها و استعدادهای افراد می تواند نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی داشته باشد.

در ادامه سه تن از بهبود یافته گان از اعتیاد در خصوص چگونگی شروع استفاده از مواد مخدر و دلایلی که باعث ایجاد انگیزه برای استفاده از مواد مخدر شده است توضیحاتی را ارائه نمودند و به پرسش های حاضرین در جلسه در این زمینه پاسخ داده اند.

در انتهای این جلسه خانم دکتر طاهره محمودیان هدف از برگزاری این کارگاه را ارتقاء آگاهی کارکنان و دانشجویان از آثار و عوارض سوء مصرف انواع مواد مخدر، رفتارهای پر خطر و پیامدهای منفی جسمانی و روانی آن و ارتقاء آگاهی در مورد عوامل زمینه ساز و آشکار کننده اعتیاد به مواد به منظور پیشگیری از آسیبهای روانی- اجتماعی در محیط دانشگاهی دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *