خانه / اخبار واحد ها / برگزاری مراسم به مناسبت ایام شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) در واحد آیت الله آملی

برگزاری مراسم به مناسبت ایام شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) در واحد آیت الله آملی

 

 

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛ به مناسبت ایام شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و هفته دفاع مقدس مراسماتی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت الله آملی برگزار شد، این مراسمات به شرح ذیل میباشد.

آیین دسته روی وعزاداری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت الله آملی
کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت الله آملی که سیاه پوش و غرق در عزا و ماتم بودند به همراه صدای حزن انگیز طبل و سنج در فضای دانشگاه نوای یا حسین(ع) و ابوالفضل(ع) سر داده و دم نوحه مداحان دلباخته اهل بیت عصمت و طهارت (ع) را عاشقانه پاسخ دادند .عزداران حسینی واحد آیت الله آملی پس از عبور از مقابل دانشکده های صنایع غذایی ، فنی ومهندسی ، داروسازی و دانشکده تربیت بدنی همچنین مجتمع فناوری اطلاعات و دانشکده علوم پایه چند دقیقه ای در بلوار منتهی به نماز خانه دانشگاه بر سینه زدند و در سوگ عزای سالار شهیدان واصحاب با وفایشان اشک ماتم ریختند و با پخش نذری در بین عزاداران شوری دیگر به این مراسم بخشیدند. آیین سوگواری سالار شهیدان با اقامه نماز جماعت ظهر وعصر به یاد نماز امام حسین در روز عاشورا رنگ بویی دیگر یافت .

مراسم غبار روبی و عطر افشانی مزار شهداء گرانقدر دوران انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس باحضور دانشجویان وکارکنان دانشگاه آزا داسلامی واحد آیت ا…آملی برگزار شد.
در این مراسم کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت ا…آملی با هدف زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *