خانه / اخبار واحد ها / نشست بصیرت افزایی و دشمن شناسی بمناسبت هفته دفاع مقدس در واحد رامسر

نشست بصیرت افزایی و دشمن شناسی بمناسبت هفته دفاع مقدس در واحد رامسر

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛ نشست بصیرت افزایی و دشمن شناسی بمناسبت هفته دفاع مقدس با حضور سردار ملکی مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس مازندران در سالن دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر برگزار شد.

در ابتدا حجت الاسلام والمسلمین دکترعلی راستگو مسئول فرهنگی واحد رامسر ضمن خوش آمد گویی به تمامی شرکت کنندگان و عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) و اصحاب و یاران با وفا آن امام بزرگوار گفت : در تاریخ بشریت حادثه های خونین بسیار زیادی اتفاق افتاده است اما باید ببینیم در سال ۶۱ هجری چه اتفاقی رخ داد که شهادت هفتاد ودو نفر برای همیشه در تاریخ ماندگار شد.
راستگو گفت: حقیقت آن است که حسین فاطمه (ع) ثارالله است یعنی بهای خون امام حسین (ع) خداست و همه ارزشها ، تجلی آنها در حسین فاطمه است . ما هم باید در دنیای امروز به فلسفه و مبانی نظری اندیشه سیدالشهدا علیه السلام توجه کنیم.
مسئول فرهنگی واحد رامسر در ادامه گفت : دوران معاصر دوران جنگ نرم است و همه موظفیم آن حرارت حقیقی که از سیدالشهدا (ع) طبق روایات در قلب مومنین وجود دارد حفظ نموده و جوشش این حرارت، ایثار و فداکاری برای همیشه در زندگی ما لازم و ضروری است.

مدیر‌کل بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس مازندران مطرح کرد: استفاده از تکنولوژی در جنگ فرهنگی دشمن بر علیه ایران
مدیر‌کل بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس مازندران گفت: دشمن در جنگ فرهنگی با تکنولوژی قصد مقابله با کشورمان را دارد و فرهنگ عاشورا و شهدا باید به عنوان الگو مدنظر قرار بگیرد.
سردار عبدالله ملکی در نشست فرهنگی بصیرت افزایی و دشمن شناسی در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد رامسر، اظهار کرد: اهداف انقلاب اسلامی دعوت به دین اسلام بود و به همین منظور مشکلات فراوانی در دهه شصت ایجاد شد چرا که ساختار نظام سیاسی نظام شکل نگرفته بود.

وی با بیان اینکه گروه‌های ضدانقلاب به دنبال از بین بردن تفکرات انقلابی کشور بودند که شکست خوردند، تصریح کرد: دشمنان با تفکرات ضدانقلابی به دنبال ایجاد تفرقه در میان مسلمانان بودند اما شناخت عمیق ملت ایران نسبت به قرآن، دین اسلام و واقعه عاشورا مانع از آن شد.
مدیر‌کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با اشاره به اینکه جوانان ایران در هشت سال دفاع مقدس صفحات سیاه و سیفد کربلا را به خوبی شناختند، خاطرنشان کرد: عاشورا صفحه نورانی دارد که نشانه عشق تجلی حقیقت و انسانیت است که سر لوحه شهدا بود.

وی با اشاره به اینکه شهید حججی‌ها برای شهادت بی‌طاقت بودند، اظهار کرد: شهید حججی‌ها با شناختن صفحه نورانی کربلا شناخته شدند.

ملکی تصریح کرد: دشمنان و در راس آنها آمریکا نفهمیدند که ایران با کمک از فرهنگ عاشورا و انتظار با آنها مقابله می‌کند و باید هوشیار بود زمانی موفقیت به دست می‌آید که عاشورا در کشور زنده بماند.
وی افزود: دشمن در جنگ فرهنگی با تکنولوژی قصد مقابله با کشورمان را دارد و فرهنگ عاشورا و شهدا باید به عنوان الگو مدنظر قرار بگیرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *