خانه / اخبار نهاد / برگزاری مراسمی به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله حسین علیه الاسلام

برگزاری مراسمی به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله حسین علیه الاسلام

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛

همزمان با ایام سوگواری سید و سالار شهیدان ، مراسم سخنرانی ، ویژه ماه محرم، روز یکشنبه مورخ ۹۶/۷/۱ ، در مسجد دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری برگزار گردید.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین غفاری ، معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران به عنوان سخنران با اشاره به دهه اول ماه محرم گفتند: دهه اول محرم اگرچه دهه عزاداری است ، ولی عزاداری تنها نیست، بلکه به مثابه آنست که عزادار با ورود به خیمه امام حسین (ع) اعلام آمادگی و نصرت میکند تا امامش تنها نماند و به ندای «هل من ناصرش» پاسخ مثبت دهد.

ایشان در ادامه افزودند: امام حسین در ظاهر اگرچه یک فرد است ولی در واقع یک مکتب است و لذا امام راحل (ره) فرمودند: محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است. امام حسین (ع) خونش را در زمین کربلا به زمین ریخت ولی حتی یک قطره آن هدر نرفت و برای همیشه بر جان مسلمین نیرو و معنویت بخشید واین همان مژده پیامبر است که فرمود : همانا در شهادت امام حسین (ع) حرارت و نیرویی است که هرگز خاموش نمی شود.

لازم به ذکر است به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله حسین علیه الاسلام مراسم دسته روی در روز سه شنبه مورخه ۱۳۹۶/۰۷/۰۴ با حضور تمامی اساتید و کارکنان برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *