خانه / اخبار نهاد / کارگاه ((شخصیت شناسی حضرت امام صادق (ع) وسبک و سیره زندگانی آن حضرت))

کارگاه ((شخصیت شناسی حضرت امام صادق (ع) وسبک و سیره زندگانی آن حضرت))

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی مازندران؛ کارگاه ((شخصیت شناسی حضرت امام صادق (ع) وسبک و سیره زندگانی آن حضرت))  ویژه اساتید واحد ساری بمدت ۲ ساعت روز سه شنبه مورخ ۹۶/۰۵/۳۱ در سالن اجتماعات دانشکده علوم انسانی واحد ساری با حضور ۵۰ نفر از اساتید برگزار شد.

مدرس این کارگاه حجه الاسلام عباسعلی غفاری معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان مازندران بودند که با اشاره به بخشی از زندگانی آن حضرت به ابعاد زندگی سیاسی، اجتماعی، علمی و معنوی آن حضرت مباحثی را مطرح کردند.

حجت الاسلام غفاری در ادامه گفتند: امام صادق(ع) پایه گذار مکتب دینی است تحت عنوان مذهب جعفری و علتش اینکه بعد پیامبر پیچیدگی ها و سردرگمی های  که بوجود آوردند تا زمان آن حضرت مسیر رسالت برای عده ی زیادی دچارسردرگمی و تحیر شد، حضرت لازم دید چهره واقعی اسلام ناب را ارائه بدهد و لذا سه کار را انجام داد : ۱٫ نسبت به گذشته، که انحراف ها و کجی ها را پاکسازی کرد. ۲و نسبت به زمان خود  که معارف را شکافت و ۳٫ نسبت به آیندگان معارف الهی را که پاک و زلال تحویل آنان داد.

در پایان حجت الاسلام و المسلمین غفاری به سبک و سیره در زندگانی امام صادق پرداخت و اصول و دهگانه ای از زندگی آن حضرت را بیان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *