خانه / اخبار نهاد / برگزاری مراسم شهادت امام محمد تقی علیه الاسلام ( جواد الائمه)

برگزاری مراسم شهادت امام محمد تقی علیه الاسلام ( جواد الائمه)

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی مازندران؛ ویژه برنامه شهادت امام محمد تقی علیه الاسلام روز سه شنبه مورخ ۹۶/۰۵/۳۱ در مسجد حضرت ولیعصر (عج) دانشگاه آزاد اسلامی با همکاری دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری ، با حضور حجت الاسلام دکتر حسینی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی مازندران و اساتید و کارکنان واحد ساری برگزار شد.

حجت الاسلام غفاری معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران به عنوان سخنران این جلسه بیان داشتند،: حضرت نامش محمد و لقبش تقی و جواد است، در ۸ سالگی به امامت و در ۲۵ سالگی به دستور معتصم عباسی مسموم و به شهادت رسید و در قبرستان بقیع بخاک سپرده شد.

حجت الاسلام غفاری گفت: شاید سوال شده چگونه یک نوجوان میتواند مسئولیت سنگین امامت را به عهده بگیرد؟ پاسخ اینکه درست است که دوران شکوفایی عقل و جسم معمولا حدو مرز خاصی دارد ولی چه مانعی دارد خداوند قادر حکیم برای مصالحی این دوران را در بعضی افراد کوتاه کند. آیا محال عقلی دارد؟ خیر.

در قرآن نمونه هایی داریم ازجمله میفرماید در کودکی به حضرت یحیی (ع) مقام نبوت دادیم یا حضرت عیسی (ع) در کودکی سخن گفته و فرمود: من بنده خدایم و به من کتاب داده شد و مایه خیر و برکتم و تا زنده ام دستور به نماز میدهم و اینکه به مادرم نیکی کنم و شقی وسرکش نباشم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *