خانه / اخبار نهاد / کارگاه ویژه اساتید ( ویژه اعضای هیئت علمی دانشگاه های آزاد اسلامی مازندران )

کارگاه ویژه اساتید ( ویژه اعضای هیئت علمی دانشگاه های آزاد اسلامی مازندران )

به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی مازندران و با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر (دفتر هم اندیشی) کارگاه ویژه اساتید ( ویژه اعضای هیئت علمی دانشگاه های آزاد اسلامی مازندران ) ، با محوریت موضوعات:

الف: شاخصه های عرفان اسلامی از منظر امام خمینی (ره)

ب: آسیب شناسی آثار تخدیری عرفان های نوظهور

مورخ ۵/۵/۹۶ در  سالن اجتماعات واحد دماوند با حضور مدرسین کارگاه جناب آقای حجت الاسلام دکتر ابراهیمیان و جناب آقای حجت الاسلام دکتر حسینی برگزار گردید.

پس از خیر مقدم و خوشامد گویی توسط ریاست محترم واحد سوادکوه آقای دکتر صفری،جناب دکتر ابراهیمیان با اشاره به عرفان اسلامی و دیدگاه امام خمینی (ره)  خاطر نشان کرد: عرفان در لغت به معنی شناخت ودر اصطلاح یا عرفان نظری است یا عملی . عرفان نظری شناخت عرفان از راه شهود و مشاهدت است و عرفان عملی سیر منازل سلوک از اولین تا فناء فی الله له می باشد.

ایشان دربخش دیگری از سخنان خود گفتند:  تمام عرفان های عملی را در ۵ مرحله خلاصه کردند: ۱٫ مبدا حرکت ۲٫مقصد حرکت ۳٫منازل دهگانه ۴٫حالات و مقامات ۵٫پیرو مرشد و سپس در مورد هرکدام به ایراد مطالبی پرداختند.

در ادامه دکتر حسینی به عنوان مدرس موضوع: آسیب شناسی آثار تخدیری عرفان های نوظهور ، با اشاره به جایگاه و نقش عرفان در آموزه های اسلامی بیان داشتند: نسل جدید  تشنه معارف پاک و ناب عرفان الهی و اسلامی است و اگر شما اساتید که مخاطبین دانشجویان هستید آموزه های عرفان خالص شیعی برای آنها تبیین نشود، باتوجه به جاذبه های کاذبی که عرفان های کاذب و نوظهور دارند نسل جوان را به خود جذب میکنند.

ایشان در پایان افزودند: مقصد در عرفان اسلامی این است که انسان را وصل به خدا کند و بیشتر بداند که خدا است و او می بیند و می داند و باید در هر امور به او تکیه کرد و از او درخواست کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *