خانه / اخبار نهاد / مراسم به مناسبت شهادت امام صادق (ع)

مراسم به مناسبت شهادت امام صادق (ع)

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛ روز چهارشنبه مورخه ۲۸/۰۴/۹۶ مراسمی به مناسبت شهادت امام صادق (ع) در مسجد ولیعصر دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری با سخنرانی حجت الاسلام دکتر حسینی  مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان مازندران برگزار شد.

حجت الاسلام دکتر حسینی ضمن تسلیت به مناسبت شهادت امام صادق (ع) ادامه دادند: تشکر میکنم از زحمات پرسنل خدوم دانشگاه آزاد اسلامی مازندران علی الخصوص واحد ساری در برگزاری امتحانات ترم ، کنکور تحصیلات تکمیلی و بویژه مصاحبه phd که در این مدت زحمات زیادی برای انجام این برنامه ها در تمامی سطوح اداری کشیده شد.

دکتر حسینی در خصوص انتصاب جناب آقای دکتر فرهاد رهبر به عنوان ریاست دانشگاه آزاد اسلامی بیان کردند: انتخاب و انتصاب مسرت‌بخش  برادر ارزشی، مومن، متعهد و متخصص در منصب ریاست عالی برزگترین دانشگاه حضوری جهان صمیمانه تبریک عرض می‌کنم، این مهم بشارت‌دهنده محیطی پویا و سرشار از شور و نشاط برای اساتید گرانقدر، کارکنان خدوم و دانشجویان عزیز بوده و نویدبخش گسترش فضای علمی، ارتقای کیفیت آموزشی با محورپژوهش و رشد و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و مبدل علم به ثروت خواهد بود.

در ادامه ایشان در خصوص عظمت امام صادق (ع) بیان کردند: امام صادق (ع) پایه گذار مکتب‌ جعفری‌  است. تأسیس‌ این مکتب‌ فکری،‌ موجب نوسازی‌ و احیای‌ تعلیمات‌ اسلامی شد. با فرصتی که برای امام جعفر صادق (ع) پیش آمد، توانستند در سطح وسیعی به انقلاب فرهنگی بپردازند و با تشریح فرهنگ غنی و پرمایه اسلام و فقه آن و همچنین تربیت شاگردان برجسته، حیات تازه ای به اسلام و مسلمین ببخشند و فرهنگ ناب تشیع را که بر گرفته از اسلام ناب محمدی (ص) بود، به جهانیان عرضه کنند.

حجت الاسلام دکتر حسینی گفت: در باب عظمت علمی امام صادق – علیه السلام – شواهد فراوانی وجود دارد و این معنا مورد قبول دانشمندان تشیع و تسنن است. فقها و دانشمندان بزرگ در برابر عظمت علمی آن حضرت سر تعظیم فرود می‏آوردند و برتری علمی او را می‏ستودند.

حضرت به منبع علم الهی متصل بود و علمش علم لدنی بود. علم امام منحصر به بحث یا فن خاصی نبود و این علوم را از همان اوان کودکی و تولد در سینه خود داشت. او در تمام علوم سرآمد بود. از این رو، پیش نیامد که از حضرت پرسشی شود و حضرت در پاسخ بگوید نمی دانم یا در مناظره‌ای ناکام گردد. امام کامل‌ترین پاسخ را به پرسش‌ها می داد و در تمام مناظره‌ها پیروز بود. بزرگان اهل سنت از صالح بن ابی اسود نقل کرده‌اند که:شنیدم از جعفر بن محمد که می گفت: (سلونی قبل ان تفقدونی فانه لا یحدثکم احد بعدی بمثل حدیثی)؛ از من بپرسید پیش از اینکه از میان شما بروم که همانا پس از من کسی نیست که مثل حدیث مرا برای شما بازگو کند.

پایان پیام ۹۵/۰۴/۲۸

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *