خانه / اخبار نهاد / لَیْلَهُ الْقَدْرِ خَیْرٌ مِنْ أَلْفِ شَهْرٍ

لَیْلَهُ الْقَدْرِ خَیْرٌ مِنْ أَلْفِ شَهْرٍ

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران ؛ روز یکشنبه مورخه ۲۱/۳/۹۶به مناسبت ماه مبارک رمضان برنامه سخنرانی و اخلاق ، با حضور ریاست دانشگاه آزاد اسلامی مازندران جناب آقای دکتر نیاز آذری و کارکنان و دانشجویان واحد ساری در مسجد این واحد با همکاری دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام غفاری معاونت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان مازندران،به عنوان سخنران با توجه  به نزدیک شدن به ایام و لیالی با برکت قدرگفتند:این شب ها، « لَیْلَهُ الْقَدْرِ خَیْرٌ مِنْ أَلْفِ شَهْرٍ» است ، باید از این فرصت های نورانی استفاده کرد، ولی باید دانست که توفیق را خدا می دهد.

ایشان در ادامه افزودند: توفیق یعنی موافق گردانیدن اسباب وجود ، در،  آمدن کارها و بی توفیقی عکس آن است. اهمیت توفیق در سرنوشت انسان تاثیر گذار است زیرا باعث خیر و سعادت انسان ، و سلب توفیق باعث از دست دادن آن خیر و سعادت است.

ایشان در پایان گفتند: از آنجایی که عوامل توفیق و بی توفیقی امری اختیاری است لذا باید عوامل توفیق و هم عوامل سلب آنرا شناخت که از جمله عوامل سلب توفیق ،: گناه ، دلبستگی به دنیا ، حرام خوری وکفران نعمت و از عوامل توفیق هم : دعا و مناجات ، صدق نیت ، موعظه ، توبه و استغفار ، توسل به اهل بیت و شکر نعمت  می توان اشاره نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *