خانه / اخبار نهاد / دیدار با ریاست و اعضای هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین الملل آیت الله آملی

دیدار با ریاست و اعضای هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین الملل آیت الله آملی

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی مازندران ،در راستای استمرار همفکری و تعامل بیشتر با اعضای هیئت رئیسه  و اساتید دانشگاه های آزاد اسلامی استان مازندران ، روز چهار شنبه مورخ۱۳۹۶/۳/۴  در  نشستی با اعضای هیأت رئیسه و اعضای شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین الملل آیت الله آملی، عمده مسائل فرهنگی دانشگاه مورد نقد و بررسی قرار گرفت. در این نشست مسئول،معاون،مدیر اجرایی و مسئول واحد خواهران نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی مازندران نیز حضور داشتند.

حجت الاسلام دکتر سید حسین حسینی کارنامی مسوول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان مازندران با بیان اینکه آمل شهر عرفان و علم است  اظهار کرد : وجود چهره های برجسته عرفانی در طول تاریخ در این شهر نشان می دهد که شهرآمل یکی از شهرهایی است که مکتب عرفانی شیعه در آن شکل گرفته است .

وی در نشست هم اندیشی با هیات رییسه واحد آیت الله آملی  ادامه داد : حضرات علامتین جوادی آملی و حسن زاده آملی ، شیخ محمد تقی آملی و سید حیدر آملی از چهره های عرفانی هستند که بن مایه های اصلی دینی و ولایی این شهر به شمار می آیند .

حسینی با بیان خاطره ای از مرحوم آیت الله میرزا هاشم آملی تصریح کرد : مرحوم آیت الله آملی که نام این واحد دانشگاهی به نام آن مرجع فقید شیعیان نامگذاری شده است از چهره های اصولی حوزه علمیه قم بود که به نوعی صاحب مکتب بودند .

این مسوول با تبریک سالروز آزاد سازی  خرمشهر بیان کرد : وظیفه ما در نهاد مقام رهبری تقویت بن مایه های اصلی و باورها و اعتقاد هاست .

حسینی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب خطاب به مسوولان نهاد رهبری در دانشگاه تصریح کرد : روحانیون که در دانشگاه حضور دارند با توجه به رسالت حوزوی خود بریا بالا بردن ارزشها اخلاقی تلاش کنند .

این استاد دانشگاه دفتر هم اندیشی را مولود مبارکی دانست که باید موجب تقویت آگاهی سیاسی و توقیت و ارتقا زمینه های اخلاقی شوند .

حسینی با تبریک به رییس جمهور منتخب مردم  تصریح کرد : حضور با شکوه مردم در انتخابات اخیر ریاست جمهوری و شورا برگ زرینی دیگر از تاریخ انقلاب اسلامی را رقم زد .

وی یکی از آفتهای فرهنگی در کشور را ترویج دنیا زدگی و اشرافی گری و زندگی تجملاتی دانست و گفت : اسلام با رفاه مخالف نیست اما دنیا زدگی را موجب ممانعت از تعالی انسان می داند .

حسینی با بیان اینکه استاد و دانشجوی ما وقتی لطافت الهی و دوست داشتن خدا را تجربه کند طبیعی است که به ارزشها گرایش بیشتری پیدا می کند تصریح کرد : کار ما در نهاد این است که بتوانیم تا جایی که می توانیم طهارت دلها را در بین نسل جوان افزایش دهیم .

مسوول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان مازندران   با اشاره به اینکه دانشجویان در دست ما امانت هستند تصریح کرد : ما درقبال دانشجویان عزیز مسوول هستیم و این مسوولیت در بعد فرهنگی مضاعف است .

این مسوول با بیان اینکه براساس رصد نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ، واحد آیت الله آملی از واحد های موفق در اجرای برنامه های فرهنگی است اظهار کرد : هدف از حضور ما در واحد آیت الله آملی تعامل بیشتر با بخش فرهنگی وسایر بخش ها برای اجرای  مشترک برنامه های فرهنگی با کیفیت می باشد.

دکتر فاضل لاریجانی با تبریک سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر و حلول ماه مبارک رمضان در روزهای آینده اظهار کرد: در انتخابات اخیر مشارکت چشم گیر مردم بسیار دلگر م کننده بود و انتخاب جناب آقای دکتر روحانی را به ریاست جمهوری تبریک عرض می نماییم. که امیدواریم فصل جدیدی در سیر پیشرفت کشور حاصل شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت الله آملی با تقدیر از حضور رئیس دفتر نهاد مقام معظم رهبری به اتفاق همکاران این دفتر در دانشگاه بیان کرد: مشخصه زمان حاضر بحران زدگی است و بسیاری از کشورهای دنیا هر کدام به گونه ای با چالشهایی در عرصه های اجتماعی و فرهنگی مواجه هستند.

وی با اشاره به چالش عصیان گری جوان ها و فاصله گرفتن از تفکر دینی و اخلاقی که به همراه پیشرفت های گسترده تکنولوژی شاهد آن هستیم اظهار کرد: امروز شاهد رجعت، به معنا داری هستیم و برخی فلاسفه معاصر چالش زمانه ما را بحث «هویت» می دانند.

این استاد دانشگاه نقش نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در محیط مقدس دانشگاه را خطیر و مهم دانست و بیان کرد: برگزاری برنامه های مشترک دانشگاه و نهاد رهبری با کیفیت مناسب و در جهت حل مسائل مبتلا به جامعه از قبیل ارائه الگوی مناسب توسعه شهری و منطقه ای، موجب تحکیم ارتباط خلاق آن نهاد با جامعه خواهد شد.

در پایان این نشست یک جلد کلام الله مجید از سوی مسوول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان مازندران به دکتر فاضل لاریجانی به پاس اقدامات موثر فرهنگی در واحد آیت الله آملی هدیه شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *