سرخط خبرها
خانه / اخبار نهاد / سخنرانی مابین نماز ظهر و عصر با موضوع صفات مومن توسط حجت الاسلام غفاری

سخنرانی مابین نماز ظهر و عصر با موضوع صفات مومن توسط حجت الاسلام غفاری

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛ حجت الاسلام غفاری معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری ؛ مابین نماز ظهر و عصر مورخه ۹۶/۰۲/۳۱ در مسجد دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری، به بیان سخنانی از امام علی ( ع) از کتاب شریف نهج البلاغه حکمت شماره ۳۳۳ در مورد صفات مومن پرداختند که آن حضرت در وصف مومن فرمودند: مومن ، شادی اش در چهره و اندوهش در دلش است، تحملش از همه بیشتر و از همه متواضع تر است. تکبر و برتری جویی را خوش ندارد ، خاموشی اش طولانی بوده و بنده ای شاکر و شکیباست و برای حفظ دینداری خود از سنگ سفت تر و در برابر عظمت خداوند بنده ای ذلیل و خوار است.

حجت الاسلام غفاری در ادامه با اشاره به دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و همچنین شوراهای اسلامی شهر و روستا  ضمن اشاره به پیام مقام معظم رهبری در این خصوص گفتند: باید خداوند را از این حضور پرشور و به تعبیر مقام معظم رهبری، جنبش حماسی شاکر باشیم و ما این حضور عظیم را مرهون درایت و رهنمود های مقام معظم رهبری هستیم که با رهبری حکیمانه خود انتخاباتی پرشور و آرام برگزار شد ، که دشمنان نظام را مایوس و ناامید کرد در حالیکه دشمنان نظام از چندین ماه قبل همه مکر ها و حیله های شیطانی خود را برای عدم حضور مردم به کار گرفته بودند ، ولی حضور کم نظیر مردم سیلی محکمی بر دهان همه دشمنان نظام بود.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود برای رئیس جمهور منتخب آرزوی موفقیت کردند،؛ که بتوانند اهداف نظام جمهوری اسلامی را بیش از پیش تحقق بخشند و حافظ ارزش های والای دینی و فرهنگی و خون شهدا باشند.

حجت الاسلام غفاری در پایان خاطرنشان کردند : از جمله مولفه های یک نظام مقتدر عبارتست از: حضور مردمی ، اقتدار نظامی و اقتدار اقتصادی . مقام معظم رهبری با رهبری حکیمانه خود در طول چندین دهه این سه اصل را در اولویت برنامه های کشور برای مسئولین نظام قرار دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *