خانه / اخبار نهاد / مراسم سالروز ولادت حضرت امام حسین (ع)

مراسم سالروز ولادت حضرت امام حسین (ع)

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛ به مناسبت سالروز ولادت حضرت امام حسین (ع)، مراسمی در روز یکشنبه مورخ ۹۶/۰۲/۱۰ در مسجد دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسینی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران، همچنین اساتید و کارکنان برگزار گردید.

حجت الاسلام غفاری ، معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران به عنوان سخنران مراسم ، ضمن تبریک اعیاد با برکت شعبانیه و اهمیت توجه به برگزاری جشن ها و مراسمات مربوط به ائمه اطهار علیهم السلام خاطر نشان کردند : یاد، نام و ذکر شعائر و آیات الهی ، آثار و برکات زیادی به همراه دارد که نباید از آنها غافل شد. یاد و نام معصومین، ترویج و نشر فرهنگ و سیره آنها یکی از بزرگترین شعائر الهی و دینی می باشدکه باید به آن اهتمام ویژه ای ورزید.

ایشان در ادامه به بیان حدیثی از امام حسین (ع) پرداخت، که آن حضرت فرمودند : همانا خداوند بندگانش را آفرید تا او را بشناسند و هنگامی که او را شناختند ، عبادت کنند و هنگامی که عبادت خدا نمایند ، از عبادت غیر خداوند بی نیاز می شوند.

در پایان حجت الاسلام غفاری با توجه به فرموده امام حسین (ع) ، به شرح وتوضیح کلام آن حضرت پرداختند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *