خانه / اخبار نهاد / نشست دانشجویی طب سنتی – اسلامی ( تغذیه،بهداشت،پیشگیری از بیماری)

نشست دانشجویی طب سنتی – اسلامی ( تغذیه،بهداشت،پیشگیری از بیماری)

به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران و مشارکت کانون هلال احمر دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری اولین نشست با محوریت طب سنتی ویژه دانشجویان روز دوشنبه مورخ ۹۵/۱۲/۱۶در سالن اجتماعات دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی با سخنرانی دکتر یوسف پور عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار گردید.
دکتر یوسف پور در ابتدا به توضیح و تبیین طب سنتی ، اسلامی ، ایرانی پرداختند و بیان داشتند: هدف غایی در طب ایرانی حفظ سلامتی است. از نظر ابوعلی سینا طب علمی است که که انسان را از صحت و زوال صحت آگاه می سازد تا این سلامتی که حاصل هست ، حفظ شود و اگر این سلامتی زایل شد ، بتوان آنرا برگرداند.
ایشان در ادامه گفتند : من تعجب می کنم از مردم که تا وقتی که سالم هستند به طبیب و پزشک مراجعه نمی کنند ، در حالی که فایده و ثمره طبیب در زمانی است که سالم هستیم. روزگاری ایران ما، مهد علم و تمدن و خاستگاه بسیاری از علوم از جمله پزشکی در جهان بوده است اما سده هاست هرچه می گذرد، ما ایرانیان در علم و پژوهش و اخلاق فروتر افتاده ایم. کارهایمان بهتر نمی شود دیگر ضرب المثل شده است که هرسال دریغ از پارسال. در پایان نشست دانشجویان به گفتگو و بحث پرداختند.
لازم به ذکر است با عنایت به وجود دانشکده پزشکی و پرستاری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری ، استقبال دانشجویان بسیار در خور تحسین بود که با عنایت به طراحی دوره آموزشی در ۵ جلسه ، تنها جمع کوچکی از علاقمندان موفق به حضور در این دوره شده اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *