خانه / اخبار واحد ها / مراسم سوگواری شهادت ام ابیها حضرت زهرا (س) در واحد جویبار

مراسم سوگواری شهادت ام ابیها حضرت زهرا (س) در واحد جویبار

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛ مراسم سوگواری شهادت ام ابیها حضرت زهرا (س) روز چهارشنبه مورخ ۹۵/۱۲/۱۱ با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین غفاری نماینده دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان مازندران، اساتید، دانشجویان و کارکنان در مسجد صاحب الزمان (عج) واحد جویبار برگزار شد.

در این مراسم دکتر حمیدی، رئیس واحد جویبار ضمن عرض تسلیت ایام شهادت بانوی دوعالم گفت : حضرت فاطمه زهرا(س) مظهر الگوی پوشش کامل اسلامی بودند نجابت، متانت، عفّت و پاک دامنی، خویشتن داری، صداقت و راست گویی  بخشی از ویژگی های ممتاز آن بانوی بزرگوار است.

وی با بیان اینکه ابعاد شخصیت والای حضرت زهرا (س) بسیار گسترده و وسیع است  تصریح کرد علم و دانش و مبارزات سیاسی و اجتماعی آن حضرت ما را در رسیدن به مقصود یاری می دهد و ان شاء الله خداوند ما از پیروان راستین آن بانوی بزرگوار قرار دهد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین غفاری معاونت دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان مازندران به عنوان سخنران در این مراسم ضمن عرض تسلیت در شهادت حضرت زهرا (س) در خصوص جایگاه بی نظیر و والای آن بانوی بزرگوار در منظر آیات و روایات  سخنانی را بیان کرد.

ایشان در بخشی از سخنان خود بیان داشتند: حضرت زهرا (س) به معنی واقعی یک زنی بود آنگونه که اسلام می خواست؛ همسری نمونه ، مادری نمونه، دختری نمونه، یک زن نمونه و الگوی تمام عیار برای زنان عالم و بلکه همه بشریت هستند.

حجت الاسلام غفاری در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کردند: براساس متون اسلامی از قرآن و روایات، حضرت زهرا (س) حقیقت سوره کوثر ،باطن لیله القدر ، مصداق اتم آیه تطهیر و مباهله می باشد.

در پایان ایشان اظهار امیدواری کرد انشاء الله همه ما شایستگی این را داشته باشیم که مشمول رحمت و توجهات ذات اقدس الهی و عنایت ائمه معصومین (ع) خصوصا حضرت فاطمه زهرا (س) قرار بگیریم.

این مراسم با مداحی جناب آقای رحمان اصغری، کارشناس فرهنگی برادران با  ذکر مصیبت پایان یافت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *