خانه / اسلایدر بالا / برگزاری مراسم ایام فاطمیه در خوابگاه خواهران واحد ساری

برگزاری مراسم ایام فاطمیه در خوابگاه خواهران واحد ساری

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها در ایام فاطمیه دوم ۹۵/۱۲/۱۰ ساعت ۸ شب در خوابگاه حضرت فاطمه (س) دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری  با امور دانشجویی  این واحد برگزار شد.

در این مراسم، بعد از قرائت قرآن  سرکار خانم فلاع  ، خصوصیات و ویژگی‌های برجسته حضرت فاطمه سلام‌الله علیها که باعث الگو شدن ایشان شد؛ گفت: حضرت صدیقه طاهره در زمان خود از مرجعیت علمی برخوردار بودند به‌طوری‌که علیرغم حضور پیامبر (صلی‌الله علیه و آله) و امام علی علیه‌السلام، مؤمنان از طریق همسران خود سؤالات خویش را از حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها می‌پرسیدند؛ ویژگی دیگر حضرت، تلاش اقتصادی و ایجاد توازن اقتصادی در جامعه از طریق انفاق بود که دو مثال بسیار برجسته آن، اهدای گردنبند به فرد درراه مانده و آزادی یک برده و مثال دیگر اهدای لباس عروسی خود که پیامبر خریده بودند به یک فقیر درراه خدا بود. شخصیت حضرت فاطمه زهرا (س)  گفت: ما حجت خدا بر مردم هستیم و حضرت زهرا (سلام‌الله علیها) بر ما حجت است از طرف خدا.

در پایان مراسم دعای توسل همراه  با ذکر مصیبت حضرت فاطمه سلام‌الله علیها و مداحی اهل‌بیت، پرداخت و حاضرین نیز با سینه‌زنی ارادت خود را نسبت به اهل‌بیت علیهم‌السلام ابراز کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *