خانه / اخبار واحد ها / نشست مجموعه دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران با هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه

نشست مجموعه دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران با هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه

پنچمین نشست هم افزایی مسئولین نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران با هیئت رئیسه واحد های دانشگاه آزاد اسلامی استان با حضور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه  روز یکشنبه مورخ ۹۵/۱۲/۰۸ برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم  دکتر خادمی ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه  ضمن خیر مقدم گزارشی از وضعیت دانشگاه در حوزه علمی –آموزشی –پژوهشی وفرهنگی ارائه نمودند .

در ادامه این نشست صمیمی جناب آقای دکتر طالبی معاون دانشجویی وفرهنگی در خصوص عملکرد تشکل های سیاسی دانشگاه ونیز دانشجویی نظیر فعالیت های رسانه ای دانشجویان به ایراد سخن پرداخت .

همچنین حاج آقای رضا نژاد مدیر فرهنگی دانشگاه در خصوص فعالیت های  کانون قرآن وعترت و نیز ستاد اقامه نماز توضیحات مبسوطی دادند.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین حسینی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاداسلامی استان مازندران ضمن تقدیر وتشکر از ریاست ومعاونین ومدیران این واحد به بیان اهداف نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان مازندران و برنامه های مدونی که دفتر نهاد با عنایت به تاکیدات مقام معظم رهبری (مدظله تعالی) در راستای تقویت مباحث فرهنگی ودینی در محیط های علمی ،علی الخصوص دانشگاهها دارند اشاره نمودند.

افزودند: نحوه تعامل و کارکردن با جوانان دانشجو ظرفیت های خاصی را می طلبدکه چنانچه با تعامل وهمفکری هم در این مسیر حرکت نمائیم می توانیم با ایجاد انگیزه وامید به آینده به جوانان این مرزو بوم از پتانسیل و ظرفیت های تمام نشدنی این جوانان مستعد به بهترین نحو ممکن در مسیر خدمت  رسانی به نظام مقدس اسلامی استفاده نمائیم .

ایشان دربخش پایانی سخن خویش اشاره به تاکید  حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای محمدیان ریاست محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور  مبنی بر نقش موثر وسازنده اساتید گروه معارف اسلامی در تعیین نقشه مهندسی فرهنگی دانشگاه ها تاکید نمودند اساتید گروه معارف اسلامی نیز باید افزایش آگاهی ها ومعلومات خویش، در مواجهه با مسائل روز ومبتلا به محیط های علمی آمادگی داشته باشند .

همچنین به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه (س) مراسم عزاداری با حضور فرماندار ،مسئولین شهری سوادکوه ودانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی سوادکوه در نمازخانه دانشگاه برگزارگردید.

دراین مراسم حجت الاسلام دکتر حسینی ضمن تسلیت ایام فاطمیه ،با اشاره به این که حضرت زهرا (س) به عنوان الگوی کامل ومتعالی در عرصه فعالیت های علمی ،اجتماعی وفرهنگی می باشد اذعان داشتند :هر جه بیشتر در ابعاد شخصیتی ایشان جستجو نمائیم ایشان را به عنوان انسان کامل و الگوی برای بشریت به طالبان حقیقت معرفی خواهد کرد.

مسئول نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران با اشاره به ویژگی های شخصیت ممتاز علمی – معنوی آن حضرت عنوان داشتند از مهمترین این ویژگیها ولایت پذیری ودفاع از حریم ولایت می باشد.

ایشان با اشاره به بیان مقدس پیامبر اعظم (ص) در خصوص مقام علمی حضرت زهرا (س) با این عنوان که پیامبر حضرت فاطمه (س) را به ستاره ای نورانی تشبیه کردند و ایشان را در مقام هدایتگری همسنگ سایر اهل بیت دانسته اند ،اذعان داشتند این بیان نورانی خود گواه وجهه ممتاز علمی وحقیقت وجودی حضرت فاطمه (س) می باشد.

حجه الاسلام دکتر حسینی در بخشی دیگری از سخنانش با اشاره به خطبه فدکیه حضرت زهرا (س) در خصوص علل و چرایی بیان خطبه فدکیه و حضور حضرتش در مسجد و قرائت این خطبه بسیار مهم تشریح و تفصیل به ایراد سخن پرداخت .

ایشان با اشاره به این که حضرت زهرا (س) با بیان خطبه فدک دو هدف را دنبال می کردند که    گرفتن منبع اقتصادی مهمی که می تواند جهت تقویت اقتصادی حکومت امام علی (ع) مورد استفاده قرار گیرد و هدف اولی تر که بحث دفاع از حریم امامت وولایت در فراز های زیادی از این خطبه است که با فرات و تدبیر خاصی به بهترین نحو ممکن این مباحث مهم و بنیادی را به اجتماع مسلمین آن عصر و زمان انتقال دادند مسئول نهاددرپایان سخنانش با بیان قولی از آیت الله جوادی آملی که خطبه فدیه را به منزله سوره حمد دانستند عنوان داشتند. محور خطبه فدکیه به جای این که در مورد فدک باشد بیشتر آن در مورد امامت ورسالت مردم نسبت به امامت و ولایت می باشدو امروزه که در عصر غیبت امام معصوم (ص) ولایت در ولی فقیه تجلی می یابد مطابق الگوی علمی حضرت زهرا (س) ،خواسته ایشان از محبین ودوستداران اهل بیت پیروی از نواب اهل بیت و ولی فقیه می باشد .

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *