خانه / اخبار تصویری / دیدار با ریاست ، اعضای هیأت رئیسه و اعضای شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد جویبار

دیدار با ریاست ، اعضای هیأت رئیسه و اعضای شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد جویبار

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی مازندران ،در راستای استمرار همفکری و تعامل بیشتر با اعضای هیئت رئیسه  و اساتید دانشگاه های آزاد اسلامی استان مازندران ، روز یکشنبه مورخ۱۳۹۵/۱۱/۱۰ در دو نشست جداگانه با اعضای هیأت رئیسه و اعضای شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد جویبار مسائل مهمی مورد نقد و بررسی قرار گرفت. در این نشست مسئول،معاون،مدیر اجرایی و مسئول واخد خواهران نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی مازندران نیز حضور داشتند.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسینی مسئول دفتر نهاد نمایندگی دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران ابتدا درگذشت حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی و شهادت آتش نشانان فداکار در حادثه ساختمان پلاسکو را تسلیت گفت و اظهار کرد از وظایف دفتر نهاد تعمیق باورهای دینی است که با برگزاری کرسی های آزاد اندیشی طبق فرمایشات مقام معظم رهبری و محافل و نشست های دینی باید جدی تر گرفته شود .

وظیفه دوم دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری عمق بخشی و آگاهی بخشی در مسائل سیاسی هست که با برگزاری کرسی های آزاد اندیشی اطلاعات مربوط به تبیین دستاوردهای نظام، ایثار و شهادت در دوران دفاع مقدس به نسل جوان انتقال یابد. و از مطالبات جدی مقام معظم رهبری در عرصه تولید علم و تهذیب دانشجویان است.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسینی اظهار کرد خوشبختانه با تدبیر مقام معظم رهبری و انتخاب دکتر ولایتی به عنوان رییس هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی، خلائی که به سبب درگذشت حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی احساس می شد برطرف شد و انشالله کمبودها با برنامه ریزی و مدیریت و حرکت در راستای اقتصاد مقاومتی رفع و دانشگاه آزاد اسلامی مانند گذشته در اوج و شکوفایی حرکت خواهد کرد.

در این جلسه دکتر داریوش حمیدی رییس واحد جویبار نیز ضمن عرض خیر مقدم اظهار کرد دانشگاه آزاد اسلامی در سال‌های دفاع مقدس با تأیید و حمایت بنیانگذار و معمار بزرگ انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) تأسیس شد و نمونه واقعی تحقق اصل ۴۴ قانون اساسی است که با یک الگوی اسلامی، پیشرفت‌های قابل توجهی در زمینه های علمی، فرهنگی و اجتماعی داشته به طوری که در حال حاضر به یک درخت پرثمر تبدیل شده که شاخه های آن به آسمان علم و معرفت رسیده و ریشه های آن در اعماق دل ایرانیان قرار گرفته است و افتخار دارد به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان و بزرگترین دستاورد علمی و فرهنگی نظام مقدس جمهوری اسلامی، خدمات علمی و فرهنگی به جامعه اسلامی ارائه دهد. رییس واحد جویبار گزارشی از عملکرد واحد جویبار ارائه کرد و گفت واحد جویبار اولین و بزرگترین مجموعه دانشگاهی شهرستان جویبار هست و با قابلیت ها و ظرفیت های زیادی در حال خدمت رسانی به دانشجویان گرامی هست.

دکتر حمیدی در خصوص طرح های اقتصادی دانش بنیان واحد عنوان کرد تسطیح و زهکشی و کاشت بذر در ۱۲ هکتار زمین دانشگاه که به صورت اصولی با همکاری اعضای هیات علمی گروه کشاورزی و تیم عمرانی واحد انجام شد. طرح های دیگری مانند طرح پرورش ماهیان گرمابی و کشت گیاه استویا جهت دریافت مجوز اجرا به استان ارسال شده است . واحد جویبار در اجرای برنامه های فرهنگی همواره پیشرو بوده و در نمایشگاه های دستاوردهای فرهنگی استان حضور فعال دارد.

در این جلسه اعضای جلسه در خصوص برنامه های فرهنگی، فعالتر کردن تشکل ها و تقویت بدنه دانشجویی ، تشکیل خانه فکر قرآنی، استفاده بهینه از فضای مجازی برای مقابله با تهاجمات فرهنگی تاکید شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *