سرخط خبرها
خانه / اخبار نهاد / نماینده ولی فقیه در مازندران: آیت‌الله هاشمی یک دیندار روشنفکر بود.

نماینده ولی فقیه در مازندران: آیت‌الله هاشمی یک دیندار روشنفکر بود.

 به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران ، مراسم ترحیم آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) صبح پنج شنبه به مورخه ۹۵/۱۱/۲۳ در مصلای امام خمینی(ره) شهرستان ساری با حضور استاندار مازندران، نماینده ولی فقیه در استان، مدیران کل دستگاه‌های مختلف، فرمانداران، رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران و روسا و اساتید، کارکنان و دانشجویان واحدهای استان با میزبانی و مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران، دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان و استانداری مازندران برگزار شد.

در این مراسم پس از قرائت آیاتی از کلام الله قرآن مجید آیت الله نورالله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان مازندران، با تسلیت درگذشت این عالم مجاهد و ربانی گفت: در گذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی و فقدان این عالم مجاهد و پرتلاش موجب تالم و تاثر همه ی مومنین شد.

وی بابیان اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی در دوران انقلاب و سالهای نهضت و بعد از آن در نظام جمهوری اسلامی فعالیت‌های کلیدی در کشور داشته اظهار داشت: ایشان همواره منشا خدمات ارزشمندی بوده است که مردم کشور نیز با حماسه حضور خود در مراسم تشییع این عالم جلیل القدر از او قدرشناسی کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به حضور پرشور مردم کشور در مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی و قدردانی از آنها تصریح کرد: این حضور پرشور مردم درس عبرتی برای همه مسئولان در جهت قدرشناسی از مجاهدت و تلاش های این عالم فرزانه باید باشد.طبرسی با بیان اینکه هاشمی رفسنجانی سیاستمدار بزرگ قرن بوده و موجب عزت و آبروی ایران اسلامی شده است، افزود: مرگ راهی بی پایان است و همه ما باید از مرگ انسانهای متقی و پارسا درس بیاموزیم.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به اینکه انجام کار خیر در جامعه سبب می‌شود تا انسان با مرگ سفید از دنیا برود، گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی در دوران مبارزات ستمشاهی و شکل گیری انقلاب اسلامی، همیشه و همواره یار دیرین و همراه امام راحل بوده است.

طبرسی با بیان اینکه خدادوستی، تعبد و عشق آیت الله هاشمی رفسنجانی سبب شد تا وی از امام راحل و پس از ایشان، مقام معظم رهبری دور نشود، ادامه داد: هاشمی رفسنجانی، مرد ترویج معارف قرآن و فرهنگ دینی بوده است.وی با بیان اینکه آیت الله هاشمی یک فرد دیندار روشنفکر بود، تصریح کرد: عالمان دیندار روشنفکر مانند ایشان با بصیرت ولایی خود توانستند دیانت و سیاست را در نظام اسلامی ایران تقویت کنند.

وی با اشاره به اینکه هاشمی رفسنجانی همواره در بحرانها و شرایط حساس تصمیم گیری های درستی می‌کرد، تصریح کرد: پس از فوت امام راحل که دشمنان سودای نابودی ایران را سر داده بودند، آیت الله هاشمی رفسنجانی بود که با درایت موجب شد مجلس خبرگان رهبری، زعامت مقام معظم رهبری را برای جامعه دینی قبول کردند.

مدیحه سرایی و نوحه خوانی توسط مداح اهل بیت، بخش پایانی این مراسم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *