خانه / اخبار نهاد / سمینار آموزشی فرزند آوری و فرزند پروری در واحد ساری

سمینار آموزشی فرزند آوری و فرزند پروری در واحد ساری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی  دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، سمینار آموزشیفرزند آوری و فرزند پروریروز دوشنبه مورخ ۹۵/۱۰/۱۳ با حضور حجت الاسلام دکتر حسینی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی استان مازندران و با سخنرانی دکتر نوروزی«دکترای روانشناسی»در سالن اجتماعات ساختمان دانشکده فنی مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری برگزار گردید.

در آغاز این مراسم دکتر حسینی ضمن خیر مقدم به حضار ، نکاتی را در خصوص فرزند آوری و اهمیت آن ایراد داشتند. ایشان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری، بر ازدیاد نسل تاکید کردند و گفتند: مساله‌ جمعیت در اقتدار ملی و افزایش نسل جوان و بزرگ بودن کشور از لحاظ جمعیت، خیلی تأثیر دارد ، البته از همه‌ اینها مهم‌تر، مساله‌ فرهنگ است؛ بخصوص در سطح باورها و عقاید مردم. طبق گزارشات جامعه ما در آینده نه چندان دوری، جامعه پیری خواهد شد و این چهره‌ جوانی که امروز جامعه‌ ایرانی دارد، از او گرفته خواهد شد.

دکتر حسینی در ادامه افزود: یکی از مهم‌ترین موجودی‌های با ارزش ما، همین نسل جوانِ تحصیلکرده است. نسل جوان تحصیلکرده، هم شجاعت دارد و هم نشاط و تحرک دارد.نسل جوان را باید حفظ کرد. و خطاب به خانواده‌ها گفتند ، جوان‌ها باید نسل را افزایش دهند.

و در انتها بخشی از بیانات مقام معظم رهبری را نقل کردند که: رهبر معظم انقلاب درباره جمعیت فرمودند جمعیت کشور، هفتاد و پنج میلیون. البته بنده همین جا عرض بکنم؛ من معتقدم که کشور ما با امکاناتی که داریم، می‌تواند صد و پنجاه میلیون نفر جمعیت داشته باشد. من معتقد به کثرت جمعیتم. هر اقدام و تدبیری که می‌خواهد برای متوقف کردن رشد جمعیت انجام بگیرد، بعد از صد و پنجاه میلیون انجام بگیرد.

در ادامه دکتر نوروزی «سخنران سمینار» با اشاره به موضوع تربیت فرزند و اهمیت آن گفتند:یکی از مهمترین مهارت هایی که کمتر به آن توجه می شود، مهارت فرزند پروری است. شاید کمتر کسی مهارت فرزند پروری در این جمع داشته باشد چرا که همه گمان میکنیم در این مهارت متخصص هستیم ،لذا آسیب هایی که از آن می بینیم زیاد است.

ایشان در بخش پایانی سخنان خود اجزای مهارتهای دهگانه زندگی که شامل مهارت های خودآگاهی، مهارت های ارتباطی، مهارت های همدلی، مهارت های بین فردی، مهارت های حل مسئله، مهارت های تفکر اخلاق،مهارت های مقابله با هیجانات،مهارت های تصمیم گیری، مهارت های تفکر انتقادی ومهارت های مقابله با استرس است را مورد بحث گذاشته و به توضیح و تبیین آنها پرداختند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *