خانه / اخبار واحد ها / همایش تحلیل تاثیرات مخرب فضای مجازی بر جامعه در واحد نکا

همایش تحلیل تاثیرات مخرب فضای مجازی بر جامعه در واحد نکا

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران; همایش تحلیل تاثیرات مخرب فضای مجازی بر جامعه با سخنرانی دکتر اعتصامی در روز یکشنبه ، به مورخه ۲۸/۰۹/۹۵ در واحد نکا برگزار شد.

دکتر اعتصامی گفت: رعایت قوانین و داشتن سواد کافی فضای مجازی، حضور جوانان انقلابی، حزب اللهی و متدین در فضای مجازی برای سالم سازی و جلوگیری از اشاعه تهاجم فرهنگی دشمن و تخریب فضای فرهنگی جامعه، بیش از گذشته احساس می شود.

وی با بیان اینکه این آسیب ها می تواند برای جامعه ویرانگر باشد، اظهار داشت: اگر از این آسیب ها جلوگیری نشده و با آن ها مقابله نشود، می تواند آسیب های جدی به جامعه وارد کند.

این فعال فضای مجازی با اشاره به اینکه حقیقت آن است که فناوری های نوین ارتباطی که اینترنت جدیدترین آنها است، در کنار خدماتی که برای سهولت ارتباط انسان مدرن داشته اند، آسیب های بسیاری را نیز به جامعه بشری متحمل کردند که غیر قابل انکار است.

ایشان با اشاره به اینکه هضم فرهنگ های اصیل بومی در فرهنگ صنعتی غرب یکی از بزرگترین جنایات فضای مجازی به جامعه بشری است، تصریح کرد: شبکه های اجتماعی به عنوان یکی از پرمخاطب ترین دستاوردهای اینترنت، توانسته است با شدت بخشیدن به فرآیند امپریالیسم فرهنگی تاثیرات مخربی را بر سبک زندگی کشورهای مختلف بگذارد.

وی با اشاره به اینکه اگر در گذشته حریم خصوصی افراد برای آنها اهمیت داشت و توسط دیگران نیز محترم شمرده می شد شبکه های اجتماعی مخصوصا تلگرام و … متاسفانه این اهمیت و احترام را از بین برده اند، گفت: این موضوع تا جایی پیش رفته است که افرد به راحتی آلبومی از بهترین خاطرات، تصاویر و لحظات شخصی خود را در اختیار کاربرانی قرار می دهند که در بسیاری از مواقع هیچ ارتباطی در دنیای حقیقی با آنها ندارند.

این فعال حوزه مجازی با بیان اینکه بزرگترین ایراد جوامع در برابر تکنولوژی پیشی گرفتن تکنولوژی از فرهنگ جامعه است، افزود: بسیاری از مواقع تکنولوژی های نوین پیش از آنکه فرهنگ استفاده از آنها صادر شود، پا به کشورهای مختلف می گذارند و این مسئله موجب برخورد غیرعالمانه مردم با آنها می شود.

پایان پیام/ ۰۷/۱۰/۹۵

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *