خانه / اسلایدر بالا / کارگاه آزاداندیشی مدیریت تعاملی و جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی در واحد قائمشهر

کارگاه آزاداندیشی مدیریت تعاملی و جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی در واحد قائمشهر

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛ کارگاه آزاداندیشی مدیریت تعاملی و جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی با حضور استادان،کارکنان و دانشجویان در سالن اجتماعات ساختمان ولایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر ابراهیمیان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر، انتقادپذیر بودن یک مدیر را از دلایل موفقیت او عنوان کرد و گفت: امام علی (ع) فرمودند: «در انتقادپذیری اولاً نیاز طرف مقابل را برآورده می سازید و ثانیاً خود شما هم سود می برید و مطالبی از دیگران می آموزید و ثالثاً احساس خوبی هم به خود و هم به دیگران پیدا می کنید.

وی با بیان اینکه این کارگاه‌ها برای استادان دارای امتیاز فرهنگی است خطاب به آنان گفت: «منتظر طرح‌ها، ایده‌ها و نظرات شما هستیم تا برای برگزاری جلسات هم‌اندیشی از آن موضوعات استفاده کنیم.»وی به بیان منشور مدیریتی ۳۰ گانه امام علی (ع) که برای مدیران نظام اسلامی تدوین شده است، پرداخت و نکاتی را در این زمینه عنوان کرد. و عواقب نپذیرفتن انتقاد را احساس کردن در میدان جنگ، هدررفتن انرژی و پرشدن ذهن از افکار منفی نسبت به دیگران عنوان کرد.

در ادامه توصیه دوم امام علی (ع) به مدیران را به دل نگرفتن بدی‌ها، بی‌حرمتی‌ها و بی‌احترامی دیگران نسبت به خود بیان کرد و گفت: «سعی نکنید همیشه حق را به خود بدهید و بگذارید دیگران هم حرف خودشان را بزنند و جلوی اظهارنظر دیگران را نگیرید»

دکتر ابراهیمیان پیش قدم شدن در آشتی کردن با دیگران را از سبک زندگی امام علی (ع) دانست و افزود: امام علی (ع) به این امر تأکید ویژه‌ای داشتند و فرمودند: «پیش دستی کردن در آشتی یک قوت است و با این کار دیگران را از کار خود پشیمان می‌کنید»

ایشان در پایان با توجه به این نکته که تکبر نشانه خودکم بینی و حقارت یک انسان است، پرهیز از تکبر و خودمحوری و برقراری تواضع و فروتنی با دیگران را از دیگر توصیه‌های امام علی (ع) به مدیران بیان کرد.

در ادامه این نشست دکتر مهدی فلاح گفت:در تاریخ پرفراز و نشیب نهضت های مردمی در کشور ایران از دوران مشروطه ،ملی شدن صنعت نفت و انقلاب اسلامی شاهد حضور نسل جوانی بودیم که در متن اصلی کارزار حاضر بودن و این حماسه ها را خلق کردند. معاون دانشجویی فرهنگی واحد قائم شهر شهادت ۳ دانشجو در صحن دانشگاه را آغاز راهی برای نهضت طولانی که ۲۵سال بعد در انقلاب شکوهمند اسلامی به اوج خودش رسید عنوان کرد و اظهار کرد: دانشجویان پیرو خط اسلام نمی توانستند حضور استکبار و استعمار را در مسند حکومت خود ببیند و این فضا را تحمل کنند که در نهایت منجر به شهادت آنها شد.

در ادامه با اهمیت خواندن نقش جوانان در فعالیتهای سیاسی و حماسی گفت: در دوران انقلاب اسلامی در کنار همه اقشاری که در پیروزی انقلاب و در دوران دفاع مقدس نقش داشتند، حضور دانشجویان و دانشگاهیان در صفوف اول و در صدر قرار دارد که موجبات پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی را به همراه داشت.ایشان نقش بزرگانی همچون شهید مطهری و دکتر شریعتی که در آن زمان فعالیتهای زیادی درعرصه حوزه و دانشگاه داشتند پررنگ دانست و گفت: این بزرگان هم پایگاهی در دانشگاه و هم در حسینیه ارشاد داشتند و از هر دو فضا برای صدور مبانی اسلام و به حرکت در آوردن جنبش های دانشجویی استفاده می کردند که در نهایت موجب پیروزی انقلاب اسلامی شد.

در پایان نیز خطاب به دانشجویان گفت: شما سربازان و افسران جنگ نرم هستید و با توجه به پررنگ بودن نقشتان در جامعه باید وارد عرصه کار فرهنگی و اجتماعی شوید و با جمع آوری حلقه های علمی – فرهنگی – سیاسی بحث فرهنگی را در دانشگاه توسعه دهید.

پایان پیام/۹۵/۰۹/۲۸

photo_2016-12-05_11-33-49-1

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *