خانه / اخبار نهاد / نشست صمیمانه مسئولین دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی دانشجویان خوابگاه دخترانه حضرت فاطمه (س)

نشست صمیمانه مسئولین دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی دانشجویان خوابگاه دخترانه حضرت فاطمه (س)

در آستانه میلاد پیامبر اکرم (ص) ، حضرت امام جعفر صادق (ع) و آغاز هفته وحدت، نشست صمیمانه ی مسئولین دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران  با دانشجویان خوابگاه دخترانه حضرت فاطمه (س) دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری ، روز دوشنبه  مورخ ۹۵/۹/۲۲ ساعت ۲۰:۰۰ برگزار شد.

این نشست ابتدا با مولودی خوانی توسط خواهر مداح آغاز گردید و بمدت یک ساعت  ادامه داشت. حضور ریاست و معاونت دفتر نهاد معظم رهبری و همچنین حجت الاسلام باقریان فرح آبادی( امام جماعت خوابگاه) فرصت مغتنمی برای پرسش و پاسخ صمیمانه دانشجویان فراهم نمود.

حجت الاسلام دکتر حسینی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران سخنانی را در مورد آشنایی با نهاد، زندگانی پیامبر ص  بیان کردند. وی اذعان داشت پیامبر (ص) همواره تلاش می کرد با آگاهی دادن و روشن کردن قضایا به مردم بصیرت دهد و بدینگونه بود که بسیاری از مسلمانان حق را از باطل جدامی کردند و بدون توسل به زور و جنگ مسلمان شده و به حق می پیوستند.ایشان در بخش دیگری از سخنان خود به بیان نیاز کنونی جامعه پرداخت و گفت: فرهنگ سازی سیره پیامبر اکرم(ص) در جامعه کنونی ضروری ترین مسائل است، بطوریکه لزوم فرهنگ سازی سیره حضرت بر هیچکسی پوشیده نیست و برای رهایی از مشکلات جوامع مسلمین تنها راه عمل به سیره پیامبر(ص) است.

دکتر حسینی  گفت : دانشجو در این عصر دین مداری سه رسالت مهم دارد.

۱- شناخت درست دین . چراکه خرافه گویی ، اسلام ارتجاعی و اسلام آمریکایی امروز به شدت تبلیغ می شود و ما بر پایه ی آموزه های قرآن، سیره پیامبر و معصومین (ع) و اندیشه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری لازم است اسلام ناب را بدون پیرایه از مصدر آن و سر چشمه اصلی آن دریافت کنیم.

۲- ایمان و باور. باید دانسته شود که ایمان تنها یک عقیده قلبی نیست بلکه علاوه بر عقیده ، عمل به مناسک و واجبات شرعی نیز لازم است.

۳- حمایت و دفاع از ارزشهای دینی. بحمدالله ملت و دانشگاه های ما در این آزمون همیشه سربلند هستند. دفاع از مسلمانان یمن ،بحرین، عراق و سوریه بهترین نشانه این انسان دوستی و دفاع از امت حضرت محمد(ص) است. امروز برخی از اساتید و دانشجویان از این آزمون سربلند بیرون آمدند و در محضر پیامبر (ص) خرسندند، لکن جمعی دیگر از ما شرمساریم چراکه در دفاع از سنت و سیره پیامبر انگونه که زیبنده است رفتار نکردیم.شما باید مایه زینت و افتخار اسلام و تشیع باشید. دانشجویان در عصر شکوفایی علم باید با سلاح علم از ارزشها و هنجارهای دینی دفاع کنند.

ایشان در ادامه گفتند هدف این است که دانشجو در دانشگاه بتواند به صلاحیتهای لازم برسد. ما هر کاری که می توانیم برای دانشجو بکنیم، باید بکنیم.دو عنصر اصلی در تربیت دانشجو هست. یکی عنصر علم و تحقیق و کارایی علمی و جوشیدن استعدادهای علمی و این قبیل چیزهاست؛ یکی هم عبارت است از روحیه و تدین و حرکت صحیح و سالم سازی معنوی و روحی دانشجو. در دانشگاه ها، این دو عنصر بایستی بدون تفکیک از یکدیگر، با قدرت و با ظرفیت کامل کشور، تعقیب بشود.

سرکار خانم عابدی مسئول واحد خواهران در رابطه با برنامه های آینده در خوابگاه دانشجویی از دانشجویان نظراتی را دریافت کردند ، که دانشجویان نیز اسرار بر استمرار این جلسات داشتند . پرسش  دانشجویان از مسائل مختلف و بیان دغدغه هایشان  و پاسخ به سئوالات توسط مسئولین، از برنامه های مهم این نشست بود که با مشارکت زیاد دانشویان انجام شد. در انتها هدایایی نیز به دانشجویان اعطا شد.

پایان متن۹۵/۰۹/۲۳

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *