خانه / اخبار نهاد / بیان یک نکته از هزاران در مسجد دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری

بیان یک نکته از هزاران در مسجد دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری

«وَ مَن یَتَّقِ اللهَ یَجعَل لَهُ مِن أَمرِهِ یُسراً» و هر کس از خداوند پروا کند در کارش آسانی پدید آرد.

همه هفته روزهای یکشنبه حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسینی به بیان نکات قرآنی در مسجد دانشگاه میپردازند ایشان این هفته (روز یکشنبه مورخه ۹۵/آبان/۱۶) در خصوص طهارت و پاکی انسان در مسیر مشکلات و سختی های دنیوی بحث کردند.

حجت الاسلام دکتر حسینی در ابتدای صحبت خود با بیان اینکه همه انسان ها در طول زندگی خود به مشکلات کوچک و بزرگ فراوانی دچار می شوند گفتند که ممکن است برخی از آن افراد را دچار شکست های هولناکی کند. امّا افراد با ایمان و پرهیزکار به سبب تقواپیشگی این مشکلات برایشان آسان می شود. خداوند متعال می فرماید: «وَ مَن یَتَّقِ اللهَ یَجعَل لَهُ مِن أَمرِهِ یُسراً»؛(سوره طلاق، آیه ۴ ) و هر کس از خداوند پروا کند در کارش آسانی پدید آرد.
در ادامه گفتند رازِ آسان شدن کارها برای انسان متقی هم از آن روست که او مطابق قانون های هستی که خداوند متعال آن را وضع کرده، حرکت می کند و هر کس که بر وفقِ سنّت ها و قانون های الهی حرکت کند، کارها برایش آسان می شود.پیامبر خدا صلى الله علیه و آله :هر که به دنیا بى رغبت شود ، سختى ها بر او آسان مى گردند.
ایشان در پایان صحبت های خود حدیثی از ابوذر غفاری گفتند: نقل شده که پیامبر فرمود: «من آیه ای را می دانم که اگر مردم به آن چنگ زنند، آنها را کفایت می کند و آن این آیه است: کسی که تقوا پیشه کند، خداوند راه نجاتی برای او فراهم می کند» و در حدیث دیگری از پیامبر(صلی الله علیه وآله) مفهوم نجات در حدیث فوق را نجات از شبهه های دنیوی، سختی های مرگ و روز قیامت معرفی کرده اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *