خانه / اخبار واحد ها / برگزاری جلسه توجیهی دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه

برگزاری جلسه توجیهی دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران‚ جلسه توجیهی دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه با حضور ریاست واحد ، معاونین و معاونت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان مازندرن حجت الاسلام  غفاری در مورخه ۱۱/۸/۹۵ در سالن اجتماعات واحد برگزار شد.

در این جلسه ، از جمله سخنرانان  حجت الاسلام والمسلمین غفاری بودند که در بخشی از سخنان خود با معرفی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران ، مستقر در واحد ساری به بیان نقش و وظایف این دفتر اشاره نموده و بیان داشتند: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری ؛ کلیه فعالیت های فرهنگی که در دانشگاه ها جنبه دینی دارد، در وظیفه نهاد نمایندگی رهبری است و این نهاد با همکاری معاونت فرهنگی و دفاتر فرهنگ اسلامی به نشر و ترویج معارف و ارزشها ی اسلامی می پردازد که از جمله آن برنامه ها عبارتست از:

اقامه نماز جماعت و امور مساجد و نمازخانه ها ، برگزاری مراسم و مناسبت ها و سخنرانی های مذهبی ، برنامه های قرآنی ، امور مربوط به هیئت ها و مجالس و محافل مذهبی ، تبیین احکام شرعی ، محافل بحث و بررسی مسایل دینی و اسلامی و همانند آنها می باشد.

ایشان در بخشی از سخنان خود خطاب به دانشجویان جدیدالورود گفتند : دانشگاه محیط مقدسی است و کسی که وارد این محیط می شود لازم است به سه نکته توجه کند ۱-علم و دانش از نظر آموزه های اسلامی امر مبارک و مقدسی است و از آن تعبیر به نور شده و خداوند در قرآن فرموده به کسی که علم و حکمت داده ایم خیر فراوان به او بخشیده ایم. ۲- دانشگاه چون ظرف فراگیری علم و تربیت است هم حرمت و قداست ویژه ای پیدا می کند بگونه ای که در سفارشات دینی وارد شد کسی که در مکان دانش می نشیند گویی بر بال فرشتگان نشسته است.۳-دانشجو و شأنیت دانشجویی؛ دانشجو در آموزه های دینی شان و اعتبارش در حدی است که اگر در فراگیری دانش از دنیا برود از او تعبیر به شهید می شود. دانشجو پرچم دار، پیشگام  و بخش فکر ساز جامعه است. فرصت ها و تهدیدهایی در مسیر تحصیل دانشجویان قرار دارد که باید بکوشند تا برای خود فرصت سازی نموده و بهترین استفاده را از این فرصت طلایی عمر داشته باشد.

انتهای پیام / ۹۵/۰۸/۱۷

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *