خانه / اخبار نهاد / نشست هم اندیشی «امام خمینی (ره) و رسالت دانشگاهیان» در واحد تنکابن

نشست هم اندیشی «امام خمینی (ره) و رسالت دانشگاهیان» در واحد تنکابن

نشست هم اندیشی «امام خمینی (ره) و رسالت دانشگاهیان» از سری سلسله نشست های هم اندیشی استادان و نخبگان “گفتمان اصحاب علم و فرهنگ” در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن برگزار شد.

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛ نشست علمی ـ فرهنگی با عنوان امام خمینی (ره) و رسالت دانشگاهیان با حضور دبیر و استادان محترم هم اندیشی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن برگزار شد.

 ابتدا پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید دبیر محترم هم اندیشی واحد ضمن عرض تسلیت به مناسبت رحلت امام خمینی ره بنیانگذار جمهوری اسلامی و تقارن این نشست با رحلت این ابرمرد تاریخ و پاسداشت این روز عزیز در خصوص ارج نهادن به اندیشه های امام خمینی ره و پیاده نمودن الگوهای عملی امام خمینی ره که برگرفته از مکتب اسلام و شیوه پیامبر (ص)  و ائمه معصومین (س) است نکاتی را متذکر شدند.

سپس سخنران اول نشست جناب آقای علی ناظریان به سیر زندگی و اخلاقی و تاریخ مبارزاتی امام خمینی ره تا رحلت ایشان مطالبی را ایراد فرمودند.

سخنران دوم نشست حجه الاسلام دکتر غفار شاهدی به رسالت دانشگاهیان از نقطه نظر امام ره پرداختند. همچنین ایشان به اینکه واقعا” ما دانشگاهیان در مقابل نسخه هایی که امام خمینی ره برای ما بیان نمودند چقدر توجه کرده و می کنیم؟ با عنایت به اینکه امام خمینی ره قشر دانشگاهی را قشر آگاه جامعه دانسته است.

آیا ما واقعا” به رسالتی که در قبال امام و جامعه داریم عمل نمودیم و اینکه این مسأله نیاز به آسیب شناسی دارد و سایر مسائل و موضوعاتی که امام در جهت های مختلف بخصوص در وصیت نامه خویش بیان فرمودند. همه آنها نیاز به آسیب شناسی دارد و در سطح کلان باید بررسی شود و ما باید پاسخگو باشیم و این یک فرصت و نشست دیگری را می طلبد. سپس بحث و تبادل نظر بین اعضای نشست بعمل آمد و جلسه با صلوات محمدی (ص) خاتمه یافت.

انتهای پیام/.ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *