خانه / اخبار نهاد / نشست هم اندیشی «احیاء دین در اندیشه امام خمینی(ره) و دانشمندان معاصر» در واحد قائمشهر

نشست هم اندیشی «احیاء دین در اندیشه امام خمینی(ره) و دانشمندان معاصر» در واحد قائمشهر

نشست هم اندیشی «احیاء دین در اندیشه امام خمینی(ره) و دانشمندان معاصر» از سری سلسله نشست های هم اندیشی استادان و نخبگان “گفتمان اصحاب علم و فرهنگ” در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائمشهر برگزار شد.

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛ نشست علمی ـ فرهنگی با عنوان احیاء دین در اندیشه امام خمینی(ره) و دانشمندان معاصر با حضور حجت الاسلامدکتر ساداتی نژاد رئیس مرکز هم اندیشی و حجت الاسلام دکتر مختاری معاون مطالعات تقزیبی مذاهب اسلامی؛ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائمهشر برگزار شد.

حجت الاسلام دکتر ساداتی نژاد رئیس مرکز هم اندیشی و حجت الاسلام دکتر مختاری معاون مطالعات تقزیبی مذاهب اسلامی به مدت ۱۶ ساعت در جمع اعضای دفتر هم اندیشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر به تبیین نقش بی بدیل امام خمینی (ره) و دانشمندان معاصر در احیاء دین پرداختند.

دکتر محمد ابراهیم بخشنده دبیر هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی واحد قائم شهر ضمن تشکر از حجت الاسلام دکتر ابراهیمیان مسئول نهاد آزاد اسلامی مازندران و دکتر باقرزاده رئیس واحد قائم شهر ، افزود :این کارگاه با مشارکت بیش از ۵۰ تن از اساتید به مدت دو روز در تاریخ ۱۲ و ۱۳ خرداد ۹۵ با گرامی داشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی به همت و مدیریت دفتر هم اندیشی و همکاری معاونت دانشجویی و فرهنگی واحد قائم شهر در محل ساختمان مرکزی واحد برگزار شد.

عضو هیات علمی گروه معارف اسلامی تصریح کرد : نقش دانشمندانی چون سید جمال ،اقبال لاهوری ،امام خمینی ، استاد شهید مطهری و مرحوم دکتر شریعتی در یک سیر تاریخی با محوریت اندیشه امام راحل در موضوع احیاء دین توسط اعضای پنل در نوبت صبح و ازسوی دکتر مختاری در نوبت عصر و از سوی دکتر ساداتی نژاد در روز دوم مورد بحث قرار گرفت.

وی گفت:از جمله نکات جالب و ابتکاری این کارگاه حضور جمعی از دانشجویان دوره دکتری مدیریت توسط استاد دکتر طبری در این کارگاه و طرح یک تمرین کاربردی با عنوان تحلیل رفتاری حضرت امام راحل درعلم  مدیریت بود که چهار نفر از دانشجویان به بیان پاسخ با توجه به تدریس سخنران و درس های طول ترم دکتر طبری پرداختند.

اساتید شرکت کننده در ضمن کارگاه با توجه به مسئولیت دکتر مختاری در تقریب مذاهب اسلامی و نیز دکتر ساداتی نژاد در مرکز هم اندیشی سوالاتی را طرح و پیشنهاد هایی را بیان نمودند.حجت الاسلام استاد غفاری معاون نهاد نمایندگی آزاد اسلامی مازندران و چند تن از معاونین و روسای دانشکده های واحد قائم شهر از جمله شرکت کنندگان در کارگاه بودند. هم چنین حجت الاسلام دکتر نورایی مسئول موسسه حوزوی امام حسن عسکری آمل به همراه دو تن از معاونین ضمن شرکت در کارگاه از پیشنهاد دفتر هم اندیشی برای برگزاری برنامه های مشترک استقبال نمود و آمادگی دفتر حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی برای اقدام عملی در وحدت میان حوزه و دانشگاه را اعلام کرد.

انتهای پیام/.ش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *