خانه / امام خمینی (ره) / دهمین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران

دهمین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛ دهمین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آمل برگزار شد.shora6

به نقل از روابط عمومی واحد آیت الله آملی؛ رییس واحد آیت ا…آملی با تقدیر از تلاشهای دکتر نیاز آذری تاکید کرد : وضعیت بحرانی فعلی واحد های دانشگاهی منطقه  نیاز به تصمیمات منسجم و اقدامات هماهنگ است .

وی با اشاره به نیمه کاره بودن ساختمان مجتمع فرهنگی و مسجد واحد آیت الله آملی اظهار کرد : برای تکمیل مسجد نیاز مند مساعدت سازمان مرکزی هستیم .

این مسوول ادامه داد : برای رفع ابهامات و هم افزایی در تلاش ها و فعالیتهای حوزه شرکت های دانش بنیان نیاز است که مجموعه بخشنامه های صادره از سازمان مرکزی یکبار دیگر مورد بازنگری قرار گیرد.

لاریجانی با تاکید بر ایجاد مجموعه مدون و منسجم در برگیرنده اهداف ، مکانیزم و شرایط شکل گیری شرکت های دانش بنیان تصریح کرد : نحوه مشارکت استادان و دانشگاه ها ، فلوچارت اقدامات مربوطه همراه با تعاریف دقیق و شفاف از فرآیند و مراحل آنها ازطرف سازمان مرکزی ارایه گردد ،تا در فعالیتهای مربوطه راهگشایی لازم و شفافیت و شتاب یابد .

لاریجانی همچنین اعلام کرد :براساس مصوبه نشست شورای دانشگاه آزاد اسلامی  مازندران ترم تابستانه در واحد آیت الله آملی برگزار خواهد شد.

رییس دبیرخانه هیات امنا دانشگاه آزاد اسلامی مازندران خواستار پیگری واحدی های استان مازندران برای جذب طرح های برون دانشگاهی و توسعه مراکز رشد و دانش بنیان شد .

دکتر محمد صالحی رییس دبیرخانه هیات امنا دانشگاه آزاد اسلامی مازندران نیز در دهمین نشست شورای این دانشگاه گفت : شهادت رزمندگان مدافع حرم حضرت زینب (س) یکبار دیگر فضای استان را معطر به یاد و نام شهدای عزیز کرد و دانشگاه آزاد اسلامی قدردان ایثار گری و رشادت این عزیزان می باشد .

صالحی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی اهمیت فراوانی نسبت به فعالیتهای اقتصاد دانش بنیان قایل است تصریح کرد : تمامی فعالیتهای اقتصادی واحدها باید با هماهنگی کمسیون اقتصاد دانش بنیان و کمیسیون دایمی و هیات امنای استان واخذ مجوز باشد .

وی با اشاره به اهمیت حضور اعضای هیات علمی  در دانشگاه برای پاسخگویی به دانشجویان اعلام کرد : مقرر شده است در تمام واحد های دانشگاه آزاد اسلامی مازندران همه مدیران گروه های آموزشی به طور ثابت حداقل دو روز در هفته  برای حضور فیزیکی و یک روز دیگرهم برای تدریس حضور داشته باشند .

این مسوول با بیان اینکه تمامی واحد هایی که تولیدات و دستاورد های پژوهشی دارند در نمایشگاه فرهیختگان حضور جدی داشته باشند تصریح کرد :طرح های برون دانشگاهی یکی از اولویت های دانشگاه آزاد است که هم در جهت توسعه پژوهش و هم در آمد زایی باید توسط واحد ها و اعضا هیات علمی به شکل جدی پیگیری شود .

صالحی با اشاره به اهمیت موضوع ارتقا کیفیت آموزش تصریح کرد : جهت بالا بردن کیفیت آموزشی رعایت بخشنامه در خصوص تعداد دانشجویان در هرکلاس در مقطع تحصیلات تکمیلی الزامی است.

انتهای پیام/.ن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *