خانه / اسلایدر بالا / نشست هم اندیشی «جنگ نرم» در واحد جویـبار

نشست هم اندیشی «جنگ نرم» در واحد جویـبار

نشست هم اندیشی «جنگ نرم» از سری سلسله نشست های هم اندیشی استادان و نخبگان “اندیشه و اندیشمند”در دانشگاه آزاد اسلامی واحد جویبار برگزار شد.C1012142

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛کارگاه آموزشی هم اندیشی اساتید تحت عنوان «جنگ نرم» در سالن کنفرانس دانشگاه برگزار گردید.

در این نشست که به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد استان مازندران و دفتر هم اندیشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد جویبار برگزار شد؛ آغاز بخش این مراسم تلاوت آیات نورانی کلام وحی و در ادامه بعد از معرفی مدرس کارگاه و اساتید حاضر در جلسه توسط دبیر هم اندیشی؛ سرکار خانم دکتر “غلامپور” ادامه یافت.

«دکتر احمدی قزوینی» در این نشست با بیان معنی و مفهوم جنگ نرم؛ به پیشینه آن پرداخت. وی در این خصوص گفت: جنگ نرم استفاده دقیق و طراحی شده از تبلیغات و ابزارهای مربوط به آن است، به منظور تاثیر گذاری بر عقاید ، فرهنگ ، سیاست ، احساسات ، تمایلات ، رفتار و مختصات فکری دشمن با توسل به شیوه هایی که موجب پیشرفت مقاصد امنیت ملی می شود است.

مدرس دانشگاه در خصوص تأثیر رسانه های جمعی اعم از تلویزیون، ماهواره و فضاهای مجازی افزود: اینترنت و استفاده نابجا از آن موجبات به وجود آمدن معضلاتی چون اعتیاد اینترنتی، دوست یابی اینترتی و جرایم سایبری شده است و با پیچیده تر شدن روابط اجتماعی و افزایش روزافزون وسایل ارتباطی من جمله اینترنت موجب خارج شدن روابط افراد خانواده از حالت ساده چهره به چهره یا تلفنی و تغییر شکل آن در قالب شکل گیری روابط پیچیده تری به طور غیرمستقیم شده است.

دکتر احمدی قزوینی با بیان راهکارهای مقابله با چالش ها و عواقب ناشی از آن تأکید کرد: هر ملتی و کشوری دارای منابع قدرت نرم است که شناسایی و تقویت و سازماندهی آن ها می تواند براساس یک طرح جامع تبدیل به یک فرصت و هجوم به دشمنان طراح جنگ نرم شود و  ایدئولوژی اسلامی، قدرت نفوذ رهبری، حماسه‏ آفرینی‏ ها و درجه بالای وفاداری ملت به حکومت می توان از برخی موارد آن باشد.

وی در پایان با بررسی پیامدها و تأثیرات منفی جنگ نرم تصریح کرد: تضعیف سیاسی کشور مورد نظر به منظور ناکارآمد جلوه دادن نظام مورد هدف و تخریب و سیاه نمایی ارکان آن نظام و همچنین بی تفاوت کردن نسل جوان به مسائل مهم کشور از جمله موارد مهم پیامدهای جنگ نرم می باشد.

انتهای پیام/.ش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *