خانه / اسلایدر بالا / نشست هم اندیشی “سبک همسر داری” در واحد محمودآباد

نشست هم اندیشی “سبک همسر داری” در واحد محمودآباد

 امام محمد باقر‌ علیه السلام فرمودند: زنی نزد پیامبر‌(ص) آمد و پرسید: ای رسول خدا‌! حق شوهر بر زن چیست؟ حضرت فرمودند: از او اطاعت کند و نافرمانی او را نکند، مال شوهرش را بدون اجازه او بخشش ننماید و بدون هماهنگی او روزه مستحبی نگیرد. [کافی ج۵]. از امام صادق علیه السلام نیز نقل شده است، زنی خدمت پیامبر(ص) آمد و پرسید، ای رسول خدا حق شوهر بر زن چیست؟ حضرت فرمودند: خود را به بهترین عطری که در اختیار دارد خوشبو سازد و بهترین لباس خود را برای شوهرش بپوشد و خود را برای شوهرش به نیکوترین وجه بیاراید. (مکارم‌الاخلاق ص۲۴۶)

نشست هم اندیشی “اصول همسرداری در سبک زندگی اسلامی” از سری سلسله نشست های هم اندیشی استادان و نخبگان “اندیشه و اندیشمند” مربوط به ” اسفند ماه ۹۴” در دانشگاه آزاد اسلامی واحد محمودآباد برگزار شد.

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛DSC_0078کارگاه ویژه اساتید وکارکنان ، با تدریس جناب آقای دکتر نوروزی و با حضوردکتر احمدی ریاست دانشگاه ، دکتر نیما رنجبر  و حجت الاسلام ولمسلمین نامور مسول دفتر فرهنگ اسلامی برگزار گردید.

در این نشست که به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد استان مازندران؛ معاونت فرهنگی و دفتر هم اندیشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد محمودآباد برگزار شد؛ حجت الاسلام والمسلمین نامور در این نشست با بیان اینکه با ازدواج ارتباطی جدید میان دو جنس مخالف از انسان‌ها شکل می‌گیرد گفت: سالم‌سازی و بهینه‌سازی این ارتباط در درجۀ‌ نخست متوقف بر آن است که هر یک از زن و مرد به درستی یکدیگر را بشناسند؛ جایگاه خود و حقوق و وظایف متقابل خود را بدانند و همان نقشی را که خداوند متعال در عالم تکوین و تشریع بر عهدۀ‌ آنان نهاده به نحو احسن ایفا کنند.

وی در ادامه افزود: در برخی روایات با توصیف بهترین زنان و بهترین مردان، به بیان حقوق و وظایف متقابل آنان پرداخته‌اند و از این رهگذر بهترین روش‌های همسرداری را نیز بیان کرده‌اند.

دکتر نوروزس در ابتدای این نشست گفت: کسب رضایت شوهر یکی از مسئولیت‌های سنگین زن در زندگی است که یکی از عرصه‌های مهم آن کسب رضایت جنسی و تأمین کامل نیاز جنسی مرد است. بدون‌شک اگر نیاز جنسی مرد و به‌تبع آن نیاز جنسی زن به شکل کامل در محیط خانه تأمین شود، دیگر این نیاز به سطح جامعه و کوچه و خیابان کشیده نخواهد شد و جامعه سالم و پاک خواهد ماند. در روابط جنسی، مرد بیشتر طالب و خواهان است و زن مطلوب و پاسخگو و بدیهی است که اگر زن پاسخگوی خوبی برای مرد نباشد نیاز مرد برطرف نمی‌شود، ازاینرو اسلام بر ارضای نیازهای جنسی مرد توسط زن تأکید فراوان کرده است. اگر کسب رضایت شوهر در زندگی زن در اولویت قرار گرفت، نارضایتی شوهر خواب را از چشمان همسر محبوب وی می‌گیرد و تا رضایت همدم صمیمی خود را جلب نکند دیده بر هم نمی‌نهد و پروندۀ‌ عمل یک روز خود را با نارضایتی شوهر نمی‌بندد.

وی تأکید کرد: مادر الگوی رفتاری و اخلاقی برای فرزند است، هر کار ریز و درشتی که انجام دهد در منش و نحوه رفتار او با دیگران تأثیر می گذارد. مادر با رفتار الگویی خود انسان می پروراند، فرزند را از عالم نا پاکی ها، حسدها، کینه ها و رذائل اخلاقی دور می سازد و در دلش مهر و صفا و خیر اندیشی نسبت به همنوعان پدید می آورد. مادر، سرچشمه فضیلت ها و خوبی هاست، او در محیط خانه می تواند درس تقوا و خداترسی به فرزند دهد و از کودکی ضعیف و ناتوان شخصیت بزرگ علمی و اخلاقی بسازد و تحویل جامعه دهد.

انتهای پیام/.ن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *