خانه / اسلایدر بالا / نشست هم اندیشی “شادی و نشاط در اسلام” در واحد نوشهر

نشست هم اندیشی “شادی و نشاط در اسلام” در واحد نوشهر

نشست هم اندیشی “شادی و نشاط در اسلام” مربوط به ” اسفند ماه ۹۴” در تاریخ یازدهم اسفند ماه؛ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نوشهر برگزار شد.IMG_20160307_091802

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛ نشست هم اندیشی شادی و نشاط در اسلام با تدریس دکتر عبدالحسین محمودی؛عضو هیئت علمی و مدرس دانشگاه؛ برگزار گردید.

در این نشست که به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد استان مازندران؛ معاونت فرهنگی و دفتر هم اندیشی اساتید واحد نوشهر تدارک دیده شد؛ حجت الاسلام غفاری قائم مقام نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛ در ابتدا با بیان اینکه شادی واقعی از دیدگاه یک فرد با ایمان زمانی متصور است که او را یک گام به خدایش نزدیک­تر کند گفت: با این وجود، انسان‌ها به دلیل حس فطری تنوع­طلبی خویش می­توانند از لذت­های مجاز دنیوی بهره­مند شده و از آن شادمان شوند. این شادی­ها می­تواند زمینه­ای برای افزایش نشاط معنوی افراد با ایمان نیز ارزیابی شود.

وی در ادامه تصریح کرد: اسلام، مؤمنان زیرک و باهوش را افرادی می‌داند که حتی در صورت اندوهناک بودن نیز با گشاده رویی و چهره‌ای متبسم با دیگران برخورد کرده و از این راه انرژی مثبت و شادی آفرین را به جامعه تزریق می­کنند.

دکتر محمودی در این نشست افزود: اسلام تنها مکتبی است که منحصر به زمان، مکانِ خاصی نیست و قوانین و مقررات آن برای یک دوره‌ی خاص نیامده، بلکه دین جاودانه‌ای است که برای همه‌ی نسل‌ها در سراسر جهان، برنامه‌ی زندگی سعادتمندانه ارائه می دهد و از چنان جامعیت و غنایی برخوردار است که به همه‌ی نیازهای روحی و جسمی و همه‌ی دغدغه‌های انسان توجه کرده است. پیشوایان دینی با داشتن پشتوانه‌ی عظیم وحی، قرآن کریم در طول حیات پربرکت خود گنجینه‌ی گران‌بهایی از معارف بر جای گذاشته‌اند که پاسخگوی تمام موضوعاتی که در زندگی انسان رخ می نماید، می باشد.

امیرمؤمنان علی(ع) درباره اهمیت لذت و شادی در زندگی روزمره انسان در دنیا می فرماید: “مؤمن باید شبانه روز خود را به سه بخش تقسیم کند: زمانی برای نیایش و عبادت پروردگار؛ زمانی برای تأمین هزینه های زندگی؛ و زمانی برایِ واداشتن نفس به لذت هایی که حلال و زیباست. خردمند را نشاید جز آن که در پی سه چیز حرکت کند: “کسب حلال برای تأمین زندگی؛ یا گام نهادن در راه آخرت، یا به دست آوردن لذت های حلال”.(۱)

(۱) نهج البلاغه؛ حکمت۳۹۰

انتهای پیام/.ن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *