خانه / اخبار نهاد / کارگاه دانشجویی جنگ نرم و بررسی آثار سوء ماهواره در واحد محمودآباد

کارگاه دانشجویی جنگ نرم و بررسی آثار سوء ماهواره در واحد محمودآباد

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛ کارگاه دانشجویی “جنگ نرم و بررسی آثار سوء ماهواره” در دانشگاه آزاد اسلامی واحد محمودآباد برگزار شد.

در این نشست که به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد استان مازندران؛ معاونت فرهنگی واحد محمودآباد تدارک دیده شد؛ دکتر “احمدی قزوینی” مضرات استفاده از ماهواره ناآگاهی از اهدافِ برنامه های پخش شده وسازنده های آن را یکی از معضلات و خطرات بزرگی عنوان کرد، که می تواند خانواده و حتی جامعه را با مشکلات جدی روبرو کند.

وی با بیان اینکه دلایلی بسیاری برای کشیده شدن جوانان به سمت ماهواره وجود دادر، ۸ دلیل عمده آن را ناآگاهی ، لذت گرایی ، دور بودن از فضای معنوی ، عدم دریافت شبکه های ملی با آنتن های معمولی، بیکاری، شکست در رابطه ، توجیهات سطحی وجَوزدگی برشمرد.

عضو هیئت علمی و مدرس دانشگاه در ادامه با تأکید بر اینکه تنها اختلافی که میان جنگ های نرم در گذشته و حال می توان یافت، تفاوت در ابزارهای و روشهایی است که از سوی دشمنان مورد بهره برداری قرار می گیرد گفت: انسان ها هر روزی به ابزارهای جدیدی دست می یابند که در گذشته غیرقابل دسترسی بود. فرهنگ و تمدن بشری همان گونه که به سوی کمال پیش می رود در ابزارها نیز کمال می یابد و نواقص و کمبودهای آن جبران می شود. دشمنان توحید و عدالت و اسلام نیز در مقابل، هر روز بیش از گذشته تلاش می کنند تا با استفاده از ابزارهای نوین، سد راه اهداف کمالی و عدالت خواهانه توده های مردم به ویژه مسلمانان و مومنان شوند.

انتهای پیام/.ن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *