خانه / اسلایدر بالا / نشست هم اندیشی “مهدویت و فتنه های آخرالزمان” در واحد چالوس

نشست هم اندیشی “مهدویت و فتنه های آخرالزمان” در واحد چالوس

نشست هم اندیشی “مهدویت و فتنه های آخرالزمان”” مربوط به ” اسفند ماه ۹۴” در تاریخ یازدهم اسفند ماه؛ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد چالوس برگزار شد.

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛ نشست هم اندیشی مهدویت و فتنه های آخرالزمان با تدریس دکتر محمودی؛عضو هیئت علمی دانشگاه و مدرس دانشگاه؛ برگزار گردید.

در این نشست که به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد استان مازندران؛ معاونت فرهنگی و دفتر هم اندیشی اساتید واحد چالوس تدارک دیده شد؛ پس از تلاوت آیات کلام ا…مجید خیر مقدم توسط حاح آقای مطهری ایراد شد. در ادامه حجت الاسلام غفاری قائم مقام نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛ با بیان اینکه مهدویت باور به ظهور شخصی ست که جهان را پر از عدل و داد کرده و ریشه های ظلم و ستم را می چیند اختصاص به اسلام نداشته بلکه، شامل ادیان مختلف الهی و آسمانی می شود و در اسلام، مسیحیت، یهودیت و زرتشت و… به ظهور این شخص نوید داده شده است.

سپس دکتر محمودی؛ “تحجر و مقدس گرایی خشک و بدون توجه به عمق و روح دین” را یکی از فتنه های آخرالزمانی نام برد که شیعیان جهان را تهدید می کند. وی همچنین در خصوص گسترش فساد و تباهی از یک طرف، و ایجاد شک و تردید نسبت به ظهور امام موعود از طرف دیگر، و به تمسخر گرفتن انتظار و ظهور از طرف آخر را آفتی بزرگ خوانده و در مقابل آن بالابردن فهم و شناخت نسبت به امام و امامت، مفاهیم و آموزه‌های دین، مباحث مهدویت و مفاهیمی که در رابطه با این موضوع است را یکی از ضروری ترین نکات مقابله با این فتنه ها عنوان کرد.

انتهای پیام/.ن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *